نوشته شده توسط : احمد

 

تجربه کاربر یا طراحی UX مشخصه طراحی محصول است، چه طراحی سایت باشد، چه برنامه تلفن همراه یا چیز دیگری که می تواند در دسترس کاربر قرار بگیرد. در حالی که باید واضح باشد که UX برای طراحی محصول ضروری است اما برخی از طراحان UX تصورات غلط زیادی درباره آن دارند.

اما واقعیت این است که اگر طراحی UX شما با مخاطب مورد نظر خود همگام شود، محصول شما رونق گرفته و رشد می کند اگر اینطور نیست، باید بیشتر تلاش کنید.

معرفی 5 نکته برتر و اساسی برای طراحی UX

این راهنما اصول اولیه دستیابی به فرآیند طراحی UX را در یک سطح مفهومی را پوشش می دهد و این نکات به شما کمک می کند تا دریابید که چگونه یک طراح UX حرفه ای تر شوید.

 1. به هنگام طراحی UX، چرخ را دوباره اختراع نکنید

طراحی UX همه چیز مربوط به تعامل کاربر است. به همین ترتیب، تعامل کاربر یکی از مهم ترین عناصر در توسعه برنامه است.

اما طراحانی که دست به طراحی UX می زنند، اغلب قربانی ذهنیت اختراع مجدد چرخ یا تلاش برای رفع آنچه به وجود آمده نیستند.

یک دلیل وجود دارد که اکثر وب سایت ها و برنامه های تلفن همراه به شکلی که ساخته می شوند ساختار دارند و اتفاقا کار هم می کنند، چرا؟ زیرا کاربران به آن عادت کرده اند و اینجا است که کسی که کار طراحی UX انجام می دهد، باید دست به کار شود و تغییراتی را در این روند به وجود بیاورد.

این روانشناسی عادت همیشگی است و کاربران همیشه تغییر را دوست ندارند و آنها به شیوه معمول ارائه عادت دارند و دوست ندارند با همه چیز متفاوت برخورد کنند.

معمولا، این تمایل به نوآوری چرخ باعث ظهور غیرقابل توصیف غیرمستقیم، طرح های رنگی عجیب، قرار دادن فونت ها در مکان های اشتباه و الگوهای ناوبری گیج کننده می شود.

هدف این است که یک محصول را از بقیه متمایز کنیم و با این حال، این رویکرد تعامل را درگیر می کند و به جای تمایز، کسانی را که می خواستید جذب و درگیر شوند، می ترساند و کسی که کار طراحی UX انجام می دهد باید به خوبی از پس این مشکلات بر بیاید..

به همین دلیل بهتر است از طرح های آزمایش شده در سراسر یک محصول با ترفندهای جزئی استفاده کنید تا اهداف خاص خود را متناسب کنید.

این رویکرد بلافاصله باعث می شود تا کاربران با سیستم عامل شما آشنا شوند و به آن ها اجازه دهد بدون اینکه از چیدمان های ناآشنا اذیت شوند، از آن استفاده کنند.

به عنوان مثال، هیچ دلیلی برای جابجایی نوار پیمایش از بالای صفحه به پایین یا تغییر نحوه پیشبرد کاربران در یک برنامه تلفن همراه وجود ندارد.

 

شرکت طراحی سایت       ساخت سایت     

 1. آن را ساده نگه دارید و از طراحی ریسپانسیو استفاده کنید

مشکل بزرگ دیگری که اغلب در فرآیند طراحی UX اتفاق می افتد زمانی است که همه چیز به خاطر سود خودشان خیلی پیچیده می شود.

الگوهای آشنا برای کاربر در آنجا وجود دارد اما این الگوهای خیلی زیاد هستند و به همین دلیل، طراحی  UXبه خوبی کار نمی کند.

هنگامی که کاربر به صفحه ای می رسد که به معنای واقعی کلمه دارای عناصر مختلف است و تایپوگرافی را در آن مشاهده نمی کند و عناصر موردنیاز آن نمی بیند، نتیجه نهایی این است که کاربر در جاهای دیگر و سمت رقیبان شما حرکت می کند و این بر خلاف آنچه می خواهید است.

به همین دلیل، بهتر است همه چیز را کاربر پسند نگه داریم. هدف شما این است که توجه کاربر را به گرفتن آنچه در وب سایت شما نیاز دارد، نگه دارید. آن ها را از هدف خود منحرف نکنید و مطمئنا باشید که به هدف خود خواهید رسید.

هر صفحه یک هدف قطعی دارد، به عنوان مثال، صفحه پرداخت فقط مواردی را دارد که برای فرایند پرداخت نیاز است.

صفحه تماس فقط حاوی اطلاعات تماس و / یا فرم است و نکاتی درباره عادت های نظافت شخصی نیست.

هدف از هر صفحه و هر مولفه موجود در آن فورا توسط کاربر قابل فهم و بدون توضیح است.

هر گونه اطلاعات اضافی اما غیر ضروری به پایین صفحه می رود، به عنوان مثال، لیست اضافی در انتهای پست با محتوای “شما نیز ممکن است دوست داشته باشید” داشته باشید.

  طراحی سایت شرکتی

 1. نیازها و خواسته های مخاطبان مورد نظر خود را درک کنید

درک نیازها و خواسته های مخاطبان هدف شما ممکن است به عنوان یک نکته آشکار طراحی UX به نظر برسد، اما باید حتما آن ها را دید.

دقیقا مانند هر جای دیگری، طراحان نمی توانند طرح صحیح طراحی UX را بدون درک نیازها و خواسته های مخاطبان هدف تشخیص دهند و باید کسی که طراحی UX انجام می دهد، انتظار مشتریان را بداند.

چرا این یک مشکل است؟ به دلیل این فرض نادرست که اگر شما در بخش بازار فعالیت می کنید، بدون مطالعه آن می فهمید که مخاطب چه چیزی می خواهد و به چه چیزی احتیاج دارد. در حالی که ممکن است برخی از شهود شما با این مسئله به طور کلی مشکل داشته باشد.

با استفاده از این دو مرحله، این اطلاعات حیاتی از تجربه کاربری را درست در طی مراحل طراحی بدست آورید:

 • نظرات خود را از طریق نظرسنجی از کاربران خود جمع کنید
 • نحوه استفاده کاربران از محصول شما یا محصولات مشابه را بصورت حضوری یا از راه دور مشاهده کنید

در اینجا نوع سوالاتی وجود دارد که ممکن است این اطلاعات برای شما جواب دهد:

 • کاربران شما، از نظر جمعیتی، چه کسانی هستند؟ (به عنوان مثال: آقایان، زنان، افراد باهوش فناوری، مبتدیان فناوری، بزرگسالان جوان و غیره)
 • نیازهای کاربران شما چیست؟ چگونه می توانید برای نیازهای آنها راه حلی ارائه دهید؟
 • چگونه رابطه بین نیازهای آن ها و گزاره ارزش شما در طراحی رابط آشکار می شود؟

پاسخ به این سوالات پایه و اساس یک ایده طراحی معتبر UX را تشکیل می دهد.

طراحی سایت تهران:: بازدید از این مطلب : 46
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : سه شنبه 14 بهمن 1399 | نظرات ()
نوشته شده توسط : احمد

 

در حال حاضر میلیونها دوربین مداربسته نظارتی در فضاهای عمومی در سرتاسر جهان وجود دارد؛ ابزاری که در کمتر از دو دهه توانایی های منحصر به فردی به دولت ها و پلیس برای نظارت بر رفتار شهروندان داده است. در پشت این لنزها، دوربین های مداربسته به روشی تغییر می کنند که مردم اغلب به سختی از آنها آگاه هستند و دراین میان حفظ حریم خصوصی شهروندان موضوعی است که باید بیشتر به آن پرداخته شود.

در حال حاضر تشخیص چهره داغ ترین موضوع صنعت دوربین های مداربسته و سیستم های نظارت تصویری به حساب می آید. چرا که در تعدادی از شهرهای جهان، در ایالات متحده آمریکا، چین، آلمان، سنگاپور و دیگر شهر های متروپل جهانی این فناوری به شدت مورد استفاده قرار می گیرد. پلیس در این کشورها استدلال می کند که استفاده از چنین سیستم هایی به آنها این امکان را داده است که این فناوری را برای شناسایی تروریست های بالقوه و سایر مجرمان شناخته شده بکار گیرند. اما این موضوع  همراه با نگرانی های مختلف نیز هست. گسترده ترین انتظار مردم عادی حفظ حریم خصوصی و ناشناس ماندن در مکان های عمومی است – که عملا با چنین اقداماتی از سوی دولت ها با تعرض مستقیم روبرو می شود. در حال حاضر ابهامات در تکنولوژی تشخیص چهره باعث شده است که بازنگری های زیادی در نحوه استفاده از آن صورت گیرد.

نواقص عملکرد دوربین های تشخیص چهره

سوال مهم بعدی این است که این سیستم های تشخیص چهره در حال حاضر تا چه اندازه به درستی کار می کنند؟ تحقیقات نشان می دهد که میزان موفقیت این دوربین ها در شناسایی چهره ها حتی تا میزان 2٪ هم پایین می آید. همچنین این فناوری در شناسایی افراد مختلف و خصوصا زنان پوست تیره بسیار کم دقت است و در نتیجه استفاده از چنین فناوری با این همه نواقص آشکار، امکان تشدید تنش ها بین اقلیت های قومی و پلیس را  افزایش می دهد. این موضوع در کشورهایی مانند ایران و دیگر کشورهای خاورمیانه که اقلیت های قومی و مذهبی زیادی در آنها سکونت دارند بیش از دیگر کشورها مهم جلوه می کند.

همچنین این مسئله می تواند با یک موضوع بحث برانگیز دیگر، یعنی به نحوه استفاده پلیس از پایگاه داده های بسیار بزرگ و متمرکز از چهره های مردم عام دامن بزند. به طور معمول این پایگاه داده های بزرگ شامل تصاویری از افراد بازداشت شده است که ممکن است هرگز به جرمی محکوم نشده باشند و بعید به نظر می رسد که کسی با جمع آوری این داده ها رضایت داشته باشد. به همین دلایل استفاده از نرم افزار خودکار تشخیص چهره بسیار بحث برانگیز بوده  و تا زمانی که این فناوری به اطمینان بیشتری دست پیدا نکند، باید در نحوه استفاده از آن تجدید نظر شود.ابهامات در تکنولوژی تشخیص چهره

در همین حال و به دلیل موضوعات و نگرانی هایی که مطرح شده، در شهر سانفرانسیسکو در ایالات متحده استفاده از تشخیص چهره در سیستم های عمومی برای مدتی کوتاه ممنوع شده است. انتظار می رود سایر شهرهای جهان نیز از این روش پیروی کنند تا مقرارت مشخصی در نحوه استفاده از این تکنولوژی به تصویب پارلمان ها و دیگر نهادهای قانون گذار برسد. ما هنوز نمی دانیم که این تکنولوژی در ایران مورد استفاده گسترده قرار گرفته است یا نه ؟ سوال دیگر این است که آیا برنامه خاصی در میان سیاسیون برای آینده در دستور کار است یا خیر؟ به هر ترتیب این نگرانی یک موضوع جهانی است. ابهامات در تکنولوژی تشخیص چهره موضوعی است که در کشور ما نیز باید از همین امروز به آن توجه ویژه شود.

دنیای فردا تحت نظارت دوربین ها!

تشخیص چهره سوالات بزرگتری را نیز برجسته می کند که پیرامون آنها استفاده از انواع دوربین ها و سیستم های نظارتی برای جامعه قابل قبول شناخته شده است. این  یک واقعیت پیچیده است که دوربین های نظارتی هر روز پیچیده تر می شوند بدون اینکه لزوماً تفاوت زیادی با مدل های آنالوگ سابق خود از نظر ظاهر داشته باشند. هیچ نشانه و اطلاعاتی وجود ندارد که در مورد قابلیت های پیشرفته آنها به ما بگویید، این بدان معناست که فعالیت های پشت سر این دوربین ها شفافیت کمتری پیدا می کنند و در نتیجه شما نمی دانید که با استفاده گسترده از این سیستم ها چه بلایی قرار است بر سر جامعه آینده بشریت بیاید.

برای مثال همزمان با کوچک سازی این فناوری و کاهش هزینه های نصب و راه اندازی، انواع جدیدی از دوربین ها از جمله دستگاه های ویدئویی، هواپیماهای بدون سرنشین و دیگر تجهیزات نظارتی نیز به وجود آمده اند. در عین حال، تکنیک های تصویربرداری و ضبط بیشتر و بیشتر استاندارد و گسترده شده اند. این تکنولوژی ها، امکان ارتباط بیشتر بین سیستم ها را فراهم می کند و کیفیت را تا آنجا افزایش داده است که تصاویر می توانند در دادرسی های قانونی یک گواهی قابل اعتماد به حساب آیند.

علاوه بر تشخیص چهره ، ما شاهد ظهور دوربین هایی هستیم که قادر به ردیابی و تشخیص اشیا نیز هستند، به علاوه پیشرفت در تجزیه و تحلیل سر و صدا یا بو نیز از دیگر قابلیت های دوربین های مداربسته نوین به حساب می آیند. نیروهای پلیس در ایالات متحده و انگلیس سیستم هایی را آزمایش می کنند که پیش بینی می کند افراد احتمال ارتکاب جرم را دارند یا خیر.  همه این موضوعات در کنار هم یک جهش کوانتومی از دوربین های مداربسته قدیمی به سمت آینده است. دوربین هایی که در یک تحول سریع اگر چه ممکن است در ظاهر به امنیت بیشتر محیط های شهری کمک کنند اما در اصل خودشان به یک چالش امنیتی در آینده تبدیل خواهند شد.

بیشتر نظرسنجی ها حاکی از آن است که عموم مردم طرفدار استفاده از دوربین های مداربسته هستند ، اما سوال اصلی این است که اگر عموم مردم بدانند که این سیستم های نظارتی نوین قادر به چه کارهایی هستند آیا همچنان از این سیستم ها پشتیبانی می کنند؟ با توجه به اکثر واکنش ها در رسانه ها برای شناسایی چهره ، به نظر می رسد که جواب این سوال قطعا منفی باشد.

ابهامات در تکنولوژی تشخیص چهره می تواند وقایع ناگواری برای نسل آینده رقم بزند. بنابراین حاکمیت و مقررات باید سریعاً متحول شوند تا قوانین شفافی برای استفاده از این تکنولوژی تدوین شوند. آیا ایران نیز برای چنین مشکلی که احتمالا در آینده گریبان جامعه را خواهد گرفت تدابیری اندیشیده است؟

بیشتر بخوانید:   هایک ویژن   تجهیزات دوربین مداربسته    نصب دوربین مدار بسته:: بازدید از این مطلب : 6
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : سه شنبه 14 بهمن 1399 | نظرات ()
نوشته شده توسط : احمد

 

طراحی سایت ریسپانسیو (واکنش گرا) با طراحی سازگار ​​تفاوت دارد و آیا می توانید با انتخاب سبک مناسب طراحی سایت، طراحی UX خود را بهبود دهید؟

در این مقاله قصد داریم تا برای شما از مزایای استفاده این نوع طراحی ها بگوییم و ببینید که کدام یک گزینه بهتری برای طراحی هستند.

همه کاره بودن و وجود تنوع دستگاه های تلفن همراه، طراحان وب و برنامه ها را ترغیب کرده است تا صفحه های مختلفی را برای سایت ایجاد کنند.

از یک مانیتور بزرگ دسکتاپ گرفته تا صفحه نمایش ساعت هوشمند کوچک، می توانید به راحتی به اطلاعات دسترسی پیدا کنید.

مطمئنا این موضوع می تواند چالش برانگیز باشد که چگونه می توانید سایت خود را در تمامی دستگاه ها به درستی نمایش دهید و هر دو طراحی سایت ریسپانسیو و سازگار می توانند این چالش را برطرف کنند اما اگرچه ممکن است این دو نوع طراحی مثل هم دیگر عمل کنند اما بهتر است بدانید که هر کدام مزایا و معایبی دارند.

فکر می کنید کدام یک انتخاب مناسب برای شماست؟ کدام یک به بهترین وجه نیازهای شما را برآورده می کند؟

 

طراحی سایت پزشکی      طراحی سایت املاک       طراحی سایت صنعتی

طراحی سایت ریسپانسیو چیست؟

طراحی سایت ریسپانسیو و یا واکنش گرا فقط از یک طرح برای یک صفحه وب استفاده می کند و آن را برای دستگاه های مختلف، به صورت واکنش گرا تنظیم می کند تا بتواند روی صفحه نمایش کاربر بهتر باشد، چه این یک کامپیوتر دسکتاپ، یک لپ تاپ، یک تبلت یا یک تلفن همراه، به هر حال با وجود طراحی سایت ریسپانسیو، به راحتی می توانید سایت خود را به کاربر نمایش دهید.
از نظر فنی، وب سایت های ریسپانسیو از Query ها برای هدف قرار دادن تصاویر، مقیاس بندی متن و تنظیم طرح استفاده می کنند تا سایت بتواند در هر اندازه صفحه نمایش متناسب باشد.

این کار را می توان به راحتی با HTML و CSS یا HTML5 و CSS3 انجام داد.

 

 

 

استارباکس نمونه یک طراحی سایت ریسپانسیو حرفه ای و کامل

 

طراحی سایت فروشگاهی       شرکت طراحی وب سایت      طراحی وب سایت شرکتی:: بازدید از این مطلب : 47
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : سه شنبه 14 بهمن 1399 | نظرات ()
نوشته شده توسط : احمد

تحول دیجیتال در صنعت امنیت موضوعی است که در حال ایجاد موج های متناوب برای تغییرات در صنعت امنیت در تمام حوزه ها است. در سالهای اخیر بسیاری از صنایع در معرض تحولات دیجیتال قرار گرفته اند. متاسفانه به مانند هر برنامه تغییراتی بزرگ، تلاش های تحول دیجیتال نیز غالباً برخلاف انتظارات عملکرد مطلوبی ندارند. با این وجود، با تشدید فشارهای تقاضا از سمت فضاهای تجاری، تعداد برنامه های تغییرات به سمت امنیت دیجیتال همچنان در حال افزایش است.

برای همه کسانی که از شنیدن تغییر رفتار به سمت دیجیتال خسته شده اند و معتقدند این یک مد تجاری جدید است، باید به این افراد توصیه کرد که دیدگاههای خود را با دقت بیشتری مورد بازنگری قرار دهند. اگر از تلفن هوشمند برای جستجو، یافتن، سفارش، خرید، ارسال پیام، تماشای فیلم، یادگیری، بازی و موارد دیگر استفاده می کنید باید بپذیرید که تغییرات دیجیتال یک ضرورت تجاری بوده است و همه افراد جامعه از این تحول دیجیتال نفع می برند.

بر هیچ کس پوشیده نیست که نحوه زندگی ما در طول بیست سال گذشته به طور قابل توجهی تغییر کرده است و این موضوع باید در نحوه تجارت ما نیز منعکس شود. یادمان باشد که تحول دیجیتال چیزی فراتر از فناوری است . این تغییرات به افراد امکان می دهد تا مشکلات سنتی خود را به روش های جدید و بهتری نسبت به گذشته حل کنند. معنای بهتر برای تحولات دیجیتال در زندگی روزمره می تواند این باشد که مشکلات ما سریعتر، با هزینه کمتر و با استفاده از منابع کمتر حل می شوند.

 اینترنت اشیا ، فعالیت مجرمانه و امنیت

تعداد دستگاههای متصل به اینترنت در سراسر جهان با نرخ نمایی در حال افزایش است. انتظار می رود تا پایان سال 2025 تعداد  75.44 میلیارد دستگاه متصل به اینترنت و با محوریت اینترنت اشیا در جهان فعال باشد. از سوی دیگر اینترنت اشیا  به معنای تحول دیجیتال فیزیکی برای متخصصان امنیتی است. مجرمان از ابزارهای دیجیتالی هوشمندتر مانند بدافزارها، هواپیماهای بدون سرنشین، سیگنال خوان ها و موارد دیگر استفاده می کنند که هم بر امنیت فیزیکی و هم امنیت سایبری تأثیر می گذارد. برای مقابله با این امر، تحول دیجیتال امکان دسترسی به متخصصان امنیتی را فراهم می کند. ما به عنوان متخصصان امنیتی، باید از نقش خود در تحول دیجیتال استقبال كنیم، زیرا امنیت مهمترین دیدگاه عملی همه افراد برای شناسایی و جلوگیری از تهدیدات علیه افراد و دارایی ها است.

یادمان باشد که همه تحولات با یک ایده تولید شده توسط افراد آغاز می شود و با تجربه خروجی توسط افراد یک جامعه کوچک یا بزرگ به پایان می رسد. بنابراین ، تحول دیجیتالی با افراد آغاز و پایان می یابد. برای اطمینان از زیربنای محکم هر دستور کار تحول دیجیتال ، مردم باید هدف مشخصی از تعامل داشته باشند. این موضوع همان جایی است که رهبران امنیتی می توانند همزمان با تمرکز بر حفاظت از مردم و دارایی های آنها، هدف بهبود و ارتقا سیستم ها را نیز به همکاران خود هدیه کنند.

همکاران غیر امنیتی باید درک کنند که خطرات امنیتی با سرعتی بالاتر از سازگاری شرکت ها پیش می روند. شما به عنوان یک فعال در صنعت امنیت ، از جنبشی حمایت می کنید که در آن همکاران شما  نیز در فکر و کار روزمره ، اقدامات مربوط به مدیریت ریسک امنیتی مربوط به شرکت خود را اتخاذ می کنند. پیام واضح است، تحول دیجیتال فرصت های فراوانی را ارائه می دهد و اینها باید در کنار تهدیدات امنیتی رو به گسترش ارزیابی شوند که می تواند به یک شکست تمام عیار در صنعت امنیت منجر شود.

تحول دیجیتال در صنعت امنیت

بیشتر بخوانید:   هایک ویژن    نصب دوربین مدار بسته     تی وی تی   قیمت دوربین مداربسته

 افراد بهتر ، فرایندها و فناوری کلی

مردم به طور کلی چیزهای بیشتری در زندگی خود نمی خواهند، آنها کیفیت بهتر در ابزار و نوع زندگی خود را جست و جو می کنند. مردم  داده های بهتر، فناوری بهتر و فرایندهای بهتر را پیش خرید می کنند.

تحول دیجیتال مزایای بهتر و قابل توجهی را برای امنیت ایجاد می کند: به عنوان مثال ، سنسورهای متصل به اینترنت اشیا، تجزیه و تحلیل ویدئویی و یادگیری ماشین تهدیدات را سریعتر شناسایی می کنند. فناوری های گردش کار و اتوماسیون ، پاسخ های معمول را شناسایی ، بررسی و اصلاح می کنند. فناوری مبتنی بر ابر مزایای زیادی مانند چابکی ، توانایی تحیلی در مقیاس بزرگ و تحرک را فراهم می کند.

تلفن های هوشمند  و دستگاه های دیجیتال متصل به اینترنت ارتباط و همکاری در زمان واقعی را فراهم می کنند. بنابراین رسیدگی به تمام نیازهای  برتر در یک رویکرد امنیتی ضروری است  و شما ابتدا باید بر اولویت ها و نیازهای تجاری تمرکز کنید.

به این فکر کنید که چگونه ساده سازی اساسی را در دستور کارهای تبدیل دیجیتال قرار دهید تا اطمینان حاصل کنید که پیچیدگی های موجود در تکنولوژی، خطرات غیرقابل کنترل زیادی ایجاد نمی کند. یادتان باشد که  طراحی مدیریت ریسک امنیت سازمانی در یک مدل عملیاتی کسب و کار ، قدرت همکاران  شما را برای تغییر ایمن و مطمئن در زمان آینده فراهم می کند.

تحول در جهان

نکته پایانی در این خصوص این است که به هر حال فناوری دیجیتال در حال دگرگونی جهان پیرامون ما است و تحول دیجیتال در صنعت امنیت در آینده نزدیک سرعت بیشتری هم خواهد گرفت و این تحولات بر هر حوزه امنیتی نیز خود به خود تأثیر می گذارد. در حال حاضر متخصصان امنیتی علاوه بر ارائه خدمات امنیتی سنتی ، خدمات امنیتی با تکنولوژی های روز را نیز باید توسعه دهند. پذیرش این امر بر استخدام پرسنل امنیتی ، آموزش و تعامل کارمندان در تیم امنیتی و همکاران غیر امنیتی تأثیر می گذارد. بنابراین کمربرندهای خود را محکم ببندید و آماده آموزش های جدید برای ورود به دنیای جدید با تغییر و تحولات تکنولوژیک سریع باشید.

بیشتر بخوانید:   دوربین مداربسته       دوربین مداربسته هایک ویژن       دوربین مداربسته برای منزل      تجهیزات دوربین مداربسته:: بازدید از این مطلب : 6
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : سه شنبه 14 بهمن 1399 | نظرات ()
نوشته شده توسط : احمد

 

برای بهبود طراحی وب سایت خود، چه روشی را در پیش گرفته اید؟ آیا می دانید که یکی از اصلی ترین موضوع ها برای بهبود طراحی سایت، شناسایی و استفاده از رنگ مناسب است؟

به شما پیشنهاد می کنیم که برای بهبود طراحی وب سایت خود، از رنگ های مناسب و قابل دسترسی برای همه استفاده کنید.

آیا می دانید بیش از 4 درصد از جمعیت نابینایان هستند؟ تغییرات مختلفی از نابینایی رنگ و سایر اختلالات بینایی می تواند بر خوانایی و قابلیت استفاده وب سایت شما تاثیر بگذارد.

این مهم است که شما اطمینان حاصل کنید که طراحی شما برای همه کاربران قابل دسترسی است و مهم نیست که رنگ آن ها را چگونه ببینند بلکه باید بتوانند به راحتی مقاله شما را مطالعه و وب سایت شما را بررسی کنند.

قابلیت دسترسی چیست؟

در اینجا چندین کنترل و استاندارد دسترسی به هنگام طراحی وب سایت وجود دارد که هدف کلی آن ها ارائه یک طراحی وب سایت و بهبود طراحی وب سایت است که هر کاربر می تواند با سهولت آن را درک کند.

نگرانی های دسترسی از هر چیز متفاوت است می توان به صدا، ناوبری و بازخورد، خصوصیات متن و رنگ اشاره کرد.

تغییرات مختلفی از جمله اختلالات بینایی، از جمله نابینایی رنگ، نگرانی اصلی در مورد یک رسانه بصری، مانند وب سایت است.

براساس آگاهی از رنگ کور، 1 در 12 مرد و 1 از 200 زن در سراسر جهان از نوعی نقص بینایی رنگ برخوردار هستند.

دستورالعمل ها و استانداردهای دسترسی برای بهبود طراحی وب سایت

هنگام صحبت از رنگ و دسترسی، نگرانی اصلی، تضاد بین رنگ های یک سایت است.

این شامل تضاد رنگ ها در پیش زمینه و پس زمینه، تضاد رنگ ها برای متن (از جمله نوع فونت و اندازه) و تقابل رنگ برای همه عناصر رابط کاربری است.

سندی وجود دارد که بهترین شیوه های دسترسی به وب از جمله رنگ را شرح می دهد. دستورالعمل های دسترسی در WCAG نسخه 2.1 ارائه شده است و همه موارد مورد نیاز برای دستیابی بیشتر به یک وب سایت را در بر می گیرد.

در اینجا می توانید اطلاعات بیشتری در مورد این دستورالعمل ها کسب کنید.

 

دسترسی به رنگ بهترین شیوه ها

 • تضاد کافی بین پیش زمینه و پیش زمینه ایجاد کنید. این مربوط به عناصر از هر نوع مربوط به یکدیگر است.
 • برای انتقال اطلاعات از رنگ و چیز دیگری استفاده کنید.
 • اطمینان حاصل کنید که عناصر تعاملی، ناوبری و منوی سایت به راحتی قابل شناسایی هستند.
 • اطمینان حاصل کنید که برچسب های فرم دارای رنگی به خصوص هستند که خواندن آن آسان است.
 • متن و عناصر تعاملی باید نسبت کنتراست حداقل 4.5 به 1 داشته باشند.

10 ابزار دستیابی به رنگ برای بهبود طراحی وب سایت

ابزارهای بسیار خوبی در دسترس هستند که به شما کمک می کنند همه چیز را از کنتراست با ترکیب رنگ گرفته تا ساخت پالت که تا حد امکان در دسترس است بررسی کنید.

در اینجا چند مورد به ابزارهای مخصوص بهبود طراحی وب سایت از طریق شناسایی و دسترسی به رنگ ها را به شما معرفی خواهیم کرد.

WebAIM Color Contrast Checker

WebAIM Color Contrast Checker بین کنتراست بین رنگ های پیش زمینه و پیش زمینه را بررسی می کند و با نسبت 4.5: 1 یا بالاتر برای شما هدف می گیرد.

Colorable

تست های رنگی با استفاده از تفاوت درخشش در تضاد هستند که باعث می شود هر رنگ قابل تشخیص باشد. بیشتر از رنگ پایه استفاده می کند بلکه باعث درخشندگی و اشیا اطراف می شود و با استفاده از این ابزار، شما می توانید به راحتی جهت بهبود طراحی وب سایت خود قدم بردارید.

 

     قیمت طراحی سایت

Color Safe

Color Safe به شما کمک می کند بر اساس دستورالعمل های WCAG پالت های رنگی در دسترس ایجاد کنید.

این پالت ها اطمینان حاصل می کنند که از خواندن بهینه از نسبت های مناسب زمینه و کنتراست استفاده می کنید و به شما در بهبود طراحی وب سایت، کمک شایانی می کند.

Web Accessibility Guidelines

Web Accessibility Guidelines دارای کنتراست رنگی است که رنگ های مختلفی را در زمینه های مختلف نشان می دهد که خواندن مطالب را برای کاربران شما آسان تر می کند.

برای ایجاد گزینه های پس زمینه و متن واضح و قابل فهم از آن جهت بهبود طراحی وب سایت می توانید از این ابزار استفاده کنید.

Stark

Stark یک افزونه Adobe XD و Sketch است که می توانید هنگام کار روی طرح ها، از قابلیت آزمایش آن استفاده کنید.

با استفاده از این پلاگین / افزونه، می توانید به راحتی کنتراست را امتحان کنید، یک شبیه سازی کوری رنگ را اجرا کنید یا حتی برای بهبود از پیشنهادات رنگی استفاده کنید تا جهت بهبود طراحی وب سایت خود، قدم بردارید.

Colors for All

Colors for All نمودار بصری رنگی در یک شبکه است که پینگ های ترکیبی را که مطابق با استانداردهای WCAG هستند نشان می دهد و می تواند در جهت بهبود طراحی وب سایت شما، کمک بسیار زیادی کند.

Color Blind Web Page Filter

Color Blind Web Page Filter به شما امکان می دهد یک آدرس اینترنتی (URL) را در آن قرار دهید، فیلتر بینایی را تنظیم کنید و ببینید صفحه چگونه به نظر می رسد.

این می تواند یک آزمایش عالی برای کمک به شما در تجسم چگونگی دستیابی به یک طرح باشد و از این جهت می توانید برای بهبود طراحی وب سایت خود قدم بردارید.

Color Review

Color Review یک برنامه است که با کمک ابزار swatch و eyedropper کار می کند که به شما در بررسی کنتراست رنگ کمک می کند.

همچنین می توانید از آن در مرورگر استفاده کنید.

برای نمونه ای از آنچه خواندن دشوار به نظر می رسد، رنگ های تصادفی را رسم کنید و ببینید که مراحل بهبود طراحی وب سایت شما تا کجا پیش رفته است.

Colors

ابزار Colors شامل 90 ترکیب جفت رنگ برای طراحی وب سایت در دسترس شما قرار داده است.

هر ترکیبی یک راهنما و نسبت اندازه را نشان می دهد، بنابراین با استفاده از این ابزار می توانید ببینید وب سایت شما چگونه به نظر می رسد و مراحل بهبود طراحی وب سایت شما تا کجا پیش رفته است.

اگر به دنبال ایجاد پالت های رنگی در دسترس هستید، ابزار Colors بهترین ابزاری است که می تواند به شما در این زمینه کمک کند.

هزینه طراحی سایت       طراحی سایت وردپرس      طراحی پورتال:: بازدید از این مطلب : 47
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : سه شنبه 14 بهمن 1399 | نظرات ()
نوشته شده توسط : احمد

 

در دهه 1960 یک مهندس ارشد آمریکایی اصل KISS را ابداع کرد و در همان زمان این اصل به اصل طراحی سیستم های امنیت فیزیکی معروف شد. این اصل در ترجمه لفظی به این شکل بیان می شود “ساده بودن بهترین کاربرد را در سیستم ها دارد”.

به طور خلاصه اصل KISS از مفهوم سادگی استقبال می کند و بیان می کند که اکثر سیستم ها درصورتی که ساده تر باشند و نه پیچیده تر، بهترین عملکرد را دارند. این اصل در سیستم های مختلف کاربرد دارد و در نتیجه وقتی صحبت از سیستم های امنیت فیزیکی می شود، این مفهوم می تواند یک عنصر اساسی در موفقیت کلی آنها به حساب آید.

 محیط های کاری امن

سالها تلاش در بهبود عملکرد صنعت امنیت نیاز به یک محیط امن را در برابر میل به فناوری مناسب برای کاربران قرار داده است. با این حال ، یافتن یک راه حل مناسب و مفید بین این دو اغلب دست نیافتنی به نظر می رسد. اعتقاد عمومی بین کارشناسان امنیت بر این است که شما می توانید همزمان با دستیابی به امنیت بالا ، طراحی و راحتی عملیاتی را نیز در سیستم های خود داشته باشید اما در عمل بسیاری از سیستم ها راحتی را قربانی امنیت بالای یک فضا می کنند.

یکی از کارشناسان خبره در حوزه امنیت در این باره  می گوید: “اگر درک درستی از خطرات مربوط به امنیت و تأثیر جداگانه و یا جمعی آنها بر اهداف اصلی سازمان وجود داشته باشد ، می توان به یک قطعیت برای طراحی بهینه سیستم های امنیتی رسید. من معتقد نیستم که راحتی و امنیت بالا باید در مقابل یکدیگر قرار گیرند. به عبارتی دقیق تر شما می توانید همزمان با دستیابی به امنیت بالا ، طراحی و راحتی عملیاتی را نیز در اختیار خود داشته باشید.”

اهمیت کنترل دسترسی ایمن

گفتیم که اصل مهم در سیستم های امنیتی این است که علاوه بر بالا بردن امنیت یک فضا میزان راحتی و دسترسی پذیری افراد را نیز بالا ببرد. متاسفانه پیش فرض عمومی میان خبره های صنعت امنیت بر این است که برای امنیت واقعی سازمان ها و فضاها ، دسترسی به آنها را باید سخت و دشوار کرد. بنابراین ، از نظر ماهیت ، کنترل دسترسی به گونه ای محدود طراحی شده است که فقط کارکنان مجاز و بازدیدکنندگان اجازه دسترسی به امکانات یا سایر مناطق امن را در داخل یک فضای امنیتی داشته باشند. کاملا واضح هست که این موضوع بلافاصله راحتی را با امنیت مغایرت می دهد.

اکثر مردم محدودیت ورودی کنترل شده را با استفاده از کارت یا بیومتریک تحمل می کنند زیرا نیاز به امنیت را درک می کنند. اما هنگامی که این فناوری مانع از آن می شود که کارکنان در طول یک روز کاری آزادانه در محیط کار خود تردد کنند ، یا وقتی این سیستم ها بازدید کنندگان و فروشندگان بالقوه را از ورود یک تجربه مثبت به ساختمان باز می دارند ، تحمل عمومی نسبت به سیستم های امنیتی کمتر می شود. همین موضوع باعث می شود که بازخورد منفی در مقابل صنعت امنیت به طور کلی برای افراد بوجود آید.

 افزایش امنیت شرکت

مشاوران و مدیران امنیتی همگی تأکید می کنند که درک تهدیدات و سطح ریسک های یک سازمان به احتمال زیاد زیرساخت ها و رویکردهای امنیتی فیزیکی آنها را مشخص می کند. تمام فناوری های دنیا اگر توسط کسانی که انتظار دارند از آن استفاده کنند پذیرفته نشده باشد و با فرهنگ سازمان متناسب نباشد ، بی فایده است.

وقتی کارمندان و مشتریان در مورد اینکه واقعاً امنیت چیست آموزش ببینند، می فهمند که راحتی خود را از دست نمی دهند ، در حال جابجایی آزادانه هستند ومی توانند از نقطه A به نقطه B به راحتی تردد کنند.

داده ها و اطلاعات همگرا گزینه های جدید دسترسی را شکل می دهند. مهاجرت سیستم های کنترل دسترسی فیزیکی به یک سیستم عامل شبکه محور، یک تغییر  بزرگ برای فناوری های امنیتی است.

مهاجرت سیستم های کنترل دسترسی فیزیکی به یک بستر شبکه محور، یک تغییر دهنده برای گزینه های نو ظهور فناوری امنیتی بوده است. گسترش اینترنت اشیا (IoT) ، دستگاه های ارتباط نزدیک در زمینه انرژی مجهز به فناوری بلوتوث و انفجار سیستم های اطلاعاتی همگرا و همچنین ابزارهای مدیریت هوشمند هویت که اکنون کنترل دسترسی را هدایت می کنند، از جمله مواردی است که راحتی کارکنان و بازدیدکنندگان را تسهیل کرده است.

امنیت فیزیکیبیشتر بخوانید:   هایک ویژن    نصب دوربین مدار بسته     تی وی تی   قیمت دوربین مداربسته

نحوه برآوردن نکات امنیتی در بدو ورود

در حالی که مدیران امنیتی با ارائه حداکثر سطح امنیت ممکن امکانات خود را محدود می کنند ، همیشه عنصر انسانی در فضاهای امنیتی وجود دارد که باید راحتی عملکرد آنها نیز در نظر گرفته شود. اما آیا تلاش برای راحتی مردم و بهبود عملکرد سیستم امنیتی افزایش هزینه ها را به همراه دارد؟

آیا همه این راحتی ها و انگیزه ارائه یک تجربه امنیتی مثبت باعث کاهش سطح کلی امنیت یک سازمان نمی شود؟ اگر چنین است ، چگونه می توانیم همان تجربه مثبت از جمله سرعت ورود را ادامه دهیم – ضمن اینکه کاهش خطر و پیشگیری از تهدید را بهبود ببخشیم؟

استقرار دوربین های فیلمبرداری ، سنسورها

برخی از سازمان ها از دوربین ها یا سنسورهای نظارت تصویری برای کمک به شناسایی خطرات امنیتی پس از بروز حادثه یا باز ماندن درب های ورودی برای مدت طولانی تر از قوانین کلی سیستم امنیتی استفاده می کنند. این روش در مواردی که امکانات برای بهینه سازی توان مصرفی و حفظ تجربه مثبت برای کارکنان و بازدید کنندگان کافی باشد، یک گزینه بسیار مناسب است.

کارکنان امنیتی که بر روی فیدهای ویدئویی نظارت دارند می توانند مدیریت امنیت یک فضا را رصد کنند تا بتوان اقدامات لازم را در اسرع وقت انجام داد – اما چنین سیستم هایی در بهترین حالت یک راه حل واکنشی هستند. این امر مانع ورود افراد غیرمجاز نمی شود بلکه ورود غیر مجاز را اطلاع رسانی می کند و بنابراین یک راه حل کاملاً مطمئن به حساب نمی آید.

محافظت از محیط

بنابراین ، اولین قدم مهم برای تعیین آنچه درست است در هر نقطه ورودی داخل و اطراف محیط است. به یاد داشته باشید که راحتی مساوی با کاهش توان عملیاتی نیست. راحتی، سهولت ورود هر فردی است که از آستانه یک فضای حفاظت شده عبور می کند ، در حالی که توان عملیاتی مربوط به سرعتی است که بسیاری از افراد می توانند به امکانات محیط دسترسی پیدا کنند.:: بازدید از این مطلب : 6
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : سه شنبه 14 بهمن 1399 | نظرات ()
نوشته شده توسط : احمد

 

برای بهبود طراحی وب سایت خود، چه روشی را در پیش گرفته اید؟ آیا می دانید که یکی از اصلی ترین موضوع ها برای بهبود طراحی سایت، شناسایی و استفاده از رنگ مناسب است؟

به شما پیشنهاد می کنیم که برای بهبود طراحی وب سایت خود، از رنگ های مناسب و قابل دسترسی برای همه استفاده کنید.

آیا می دانید بیش از 4 درصد از جمعیت نابینایان هستند؟ تغییرات مختلفی از نابینایی رنگ و سایر اختلالات بینایی می تواند بر خوانایی و قابلیت استفاده وب سایت شما تاثیر بگذارد.

این مهم است که شما اطمینان حاصل کنید که طراحی شما برای همه کاربران قابل دسترسی است و مهم نیست که رنگ آن ها را چگونه ببینند بلکه باید بتوانند به راحتی مقاله شما را مطالعه و وب سایت شما را بررسی کنند.

قابلیت دسترسی چیست؟

در اینجا چندین کنترل و استاندارد دسترسی به هنگام طراحی وب سایت وجود دارد که هدف کلی آن ها ارائه یک طراحی وب سایت و بهبود طراحی وب سایت است که هر کاربر می تواند با سهولت آن را درک کند.

نگرانی های دسترسی از هر چیز متفاوت است می توان به صدا، ناوبری و بازخورد، خصوصیات متن و رنگ اشاره کرد.

تغییرات مختلفی از جمله اختلالات بینایی، از جمله نابینایی رنگ، نگرانی اصلی در مورد یک رسانه بصری، مانند وب سایت است.

براساس آگاهی از رنگ کور، 1 در 12 مرد و 1 از 200 زن در سراسر جهان از نوعی نقص بینایی رنگ برخوردار هستند.

دستورالعمل ها و استانداردهای دسترسی برای بهبود طراحی وب سایت

هنگام صحبت از رنگ و دسترسی، نگرانی اصلی، تضاد بین رنگ های یک سایت است.

این شامل تضاد رنگ ها در پیش زمینه و پس زمینه، تضاد رنگ ها برای متن (از جمله نوع فونت و اندازه) و تقابل رنگ برای همه عناصر رابط کاربری است.

سندی وجود دارد که بهترین شیوه های دسترسی به وب از جمله رنگ را شرح می دهد. دستورالعمل های دسترسی در WCAG نسخه 2.1 ارائه شده است و همه موارد مورد نیاز برای دستیابی بیشتر به یک وب سایت را در بر می گیرد.

در اینجا می توانید اطلاعات بیشتری در مورد این دستورالعمل ها کسب کنید.

 

دسترسی به رنگ بهترین شیوه ها

 • تضاد کافی بین پیش زمینه و پیش زمینه ایجاد کنید. این مربوط به عناصر از هر نوع مربوط به یکدیگر است.
 • برای انتقال اطلاعات از رنگ و چیز دیگری استفاده کنید.
 • اطمینان حاصل کنید که عناصر تعاملی، ناوبری و منوی سایت به راحتی قابل شناسایی هستند.
 • اطمینان حاصل کنید که برچسب های فرم دارای رنگی به خصوص هستند که خواندن آن آسان است.
 • متن و عناصر تعاملی باید نسبت کنتراست حداقل 4.5 به 1 داشته باشند.

10 ابزار دستیابی به رنگ برای بهبود طراحی وب سایت

ابزارهای بسیار خوبی در دسترس هستند که به شما کمک می کنند همه چیز را از کنتراست با ترکیب رنگ گرفته تا ساخت پالت که تا حد امکان در دسترس است بررسی کنید.

در اینجا چند مورد به ابزارهای مخصوص بهبود طراحی وب سایت از طریق شناسایی و دسترسی به رنگ ها را به شما معرفی خواهیم کرد.

WebAIM Color Contrast Checker

WebAIM Color Contrast Checker بین کنتراست بین رنگ های پیش زمینه و پیش زمینه را بررسی می کند و با نسبت 4.5: 1 یا بالاتر برای شما هدف می گیرد.

Colorable

تست های رنگی با استفاده از تفاوت درخشش در تضاد هستند که باعث می شود هر رنگ قابل تشخیص باشد. بیشتر از رنگ پایه استفاده می کند بلکه باعث درخشندگی و اشیا اطراف می شود و با استفاده از این ابزار، شما می توانید به راحتی جهت بهبود طراحی وب سایت خود قدم بردارید.

 

     قیمت طراحی سایت

Color Safe

Color Safe به شما کمک می کند بر اساس دستورالعمل های WCAG پالت های رنگی در دسترس ایجاد کنید.

این پالت ها اطمینان حاصل می کنند که از خواندن بهینه از نسبت های مناسب زمینه و کنتراست استفاده می کنید و به شما در بهبود طراحی وب سایت، کمک شایانی می کند.

Web Accessibility Guidelines

Web Accessibility Guidelines دارای کنتراست رنگی است که رنگ های مختلفی را در زمینه های مختلف نشان می دهد که خواندن مطالب را برای کاربران شما آسان تر می کند.

برای ایجاد گزینه های پس زمینه و متن واضح و قابل فهم از آن جهت بهبود طراحی وب سایت می توانید از این ابزار استفاده کنید.

Stark

Stark یک افزونه Adobe XD و Sketch است که می توانید هنگام کار روی طرح ها، از قابلیت آزمایش آن استفاده کنید.

با استفاده از این پلاگین / افزونه، می توانید به راحتی کنتراست را امتحان کنید، یک شبیه سازی کوری رنگ را اجرا کنید یا حتی برای بهبود از پیشنهادات رنگی استفاده کنید تا جهت بهبود طراحی وب سایت خود، قدم بردارید.

Colors for All

Colors for All نمودار بصری رنگی در یک شبکه است که پینگ های ترکیبی را که مطابق با استانداردهای WCAG هستند نشان می دهد و می تواند در جهت بهبود طراحی وب سایت شما، کمک بسیار زیادی کند.

Color Blind Web Page Filter

Color Blind Web Page Filter به شما امکان می دهد یک آدرس اینترنتی (URL) را در آن قرار دهید، فیلتر بینایی را تنظیم کنید و ببینید صفحه چگونه به نظر می رسد.

این می تواند یک آزمایش عالی برای کمک به شما در تجسم چگونگی دستیابی به یک طرح باشد و از این جهت می توانید برای بهبود طراحی وب سایت خود قدم بردارید.

Color Review

Color Review یک برنامه است که با کمک ابزار swatch و eyedropper کار می کند که به شما در بررسی کنتراست رنگ کمک می کند.

همچنین می توانید از آن در مرورگر استفاده کنید.

برای نمونه ای از آنچه خواندن دشوار به نظر می رسد، رنگ های تصادفی را رسم کنید و ببینید که مراحل بهبود طراحی وب سایت شما تا کجا پیش رفته است.

Colors

ابزار Colors شامل 90 ترکیب جفت رنگ برای طراحی وب سایت در دسترس شما قرار داده است.

هر ترکیبی یک راهنما و نسبت اندازه را نشان می دهد، بنابراین با استفاده از این ابزار می توانید ببینید وب سایت شما چگونه به نظر می رسد و مراحل بهبود طراحی وب سایت شما تا کجا پیش رفته است.

اگر به دنبال ایجاد پالت های رنگی در دسترس هستید، ابزار Colors بهترین ابزاری است که می تواند به شما در این زمینه کمک کند.

هزینه طراحی سایت       طراحی سایت وردپرس      طراحی پورتال:: بازدید از این مطلب : 49
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : سه شنبه 14 بهمن 1399 | نظرات ()
نوشته شده توسط : احمد

 

روند طراحی سایت دائما در حال تغییر است و در سال 2020، قرار است که شاهد امکانات بی پایانی در حوزه طراحی وب باشیم که طراحان با حوصله و تفریحی اقدام به طراحی وب می کنند و روندهای جدیدی را در دنیای وب خلق می کنند.

طراحان وب امروزی، سبک های قبلی را دوباره اختراع می کنند و بی وقفه با تکنیک های جدید آن را مورد آزمایش قرار می دهند.

در این زمان، برخی از سبک های محبوب وجود دارد که به تازگی از بین نمی روند، مانند طراحی وب مینیمالیسم همیشه بوده است و در حال حاضر نیز به تازگی در صنعت طراحی وب مد شده است.

به نظر شما حوزه طراحی وب در سال 2020 چه روندهایی را طی می کند؟

اگر می خواهید جدیدترین روندها را زودتر از برنامه نویسان و طراحان وب تشخیص دهید، باید گفت که شما به متخصصان این کار احتیاج دارید.

ما از برخی از طراحان برتر در انجمن “طراحی 99” پرسیدیم که روند طراحی وب در سال 2020 را چه می بینند.

براساس دانش آن ها، برای شما مقاله ای را ایجاد کرده ایم تا با مطالعه کردن آن بتوانید روند طراحی وب در سال 2020 را پیش بینی کنید و بتوانید از این بازار، کسب درآمد داشته باشید 
 

 1. حالت تاریک

طراحی وب در سال 2020طراحی وب در حالت تاریک نه تنها فوق العاده مدرن به نظر می رسد، بلکه از نظر چشم نیز به آسانی قابل مشاهده است و باعث می شوند رنگ ها و عناصر طراحی پر رنگ شوند و از دید مخاطب، نگاه جذاب تری به سایت شما داشته باشد.

بعضی اوقات، از نظر بصری خیره کننده ترین روند طراحی وب، شروع های عملی دارند.

حالت تاریک برای صفحه نمایش OLED بهتر است که باعث می شود صرفه جویی در مصرف انرژی و افزایش طول عمر صفحه نمایش در پیش بگیرد اما این ابزار نمی تواند مانع از نگاه خوب آن ها شود.

پس زمینه های تیره باعث بهبود دید رنگ سایت می شود و کاربر به رضایت حداکثری خواهد رسید.

به طور هم زمان، زیبایی شناسی طراحی وب با رنگ حالت تاریک کاملا با سایر روندهای طراحی شایع در سال 2020 متناسب است که شامل طرح های رنگی تیره و روحیه ای همراه با رنگ های درخشان و همچنین سایبرپانک و سبک های دیستوپیایی اما تاریک است.

 1. ناقص

عناصر طراحی ناقص و دست ساز، احساسات و انسانیت را به وب سایت ها تزریق می کنند که به نظر می رسد کاربران پس از دیدن گرافیک های کامل و در عین حال غیر شخصی، بر طراحی وب در سال ها تسلط دارند. در سال 2020، با افزودن برخی واقعیت های دستی، طراحی وب را به بازدید کنندگان جان تازه و جذابی را می بخشد.

در واقع، چه کسی نمی تواند این روزها کمی از مثبت دیگری استفاده کند. آیکون های منحصر به فرد و شیک و دستی و سایر عناصر شخصیت برند شما را نشان می دهد و از رقبای خود ایستادگی می کند.

در حقیقت، این روند سرکش گرانه تقریبا مخالف روند طراحی های تخت با پیکسل کامل است، بنابراین لبه های خراشیده و شکل های باز خود را لعاب کنید تا نشان دهید که مارک شما انسانی و با کیفیت است و به این صورت می توانید از طریق طراحی وب با حالت ناقص، نگاه مخاطبین را به سمت سایت خود جذب کنید.

این نمادهای دست ساز یا تصاویر دست ساز، در سال 2020 خواهیم دید که طراحان بیشتری در طراحی وب خود، المان ها و عناصر با ظاهری آشفتگی را به سایت ها اضافه می کنند.

 1. عناصر سه بعدی همه جانبه

طراحی وب در ایرانتصاویر سه بعدی، همیشه مردم را خوشحال کرده است.

آنچه این روند را عقب نگه می داشت، فناوری و قیمت قبلی گران قیمت آن بود. اما همانطور که استودیو Pinch توضیح می دهد، اکنون این فناوری در مکانی است که می توانید بدون تجهیزات طراحی وب خود را به راحتی سه بعدی انجام دهید و نگاه کاربران را به سایت خود جذب کنید.

تا زمانی که VR تبدیل به جریان اصلی و برای کاربران اینترنتی دنیا مقرون به صرفه تر شود، تصاویر سه بعدی بیش از حد واقع بینانه که اغلب کل صفحه را می گیرد بهترین روش برای ایجاد یک تجربه همه جانبه برای سایت شما است.

این مزیت فقط برای طراحی وب تصویری نیست، بلکه برای UX نیز طراحی سه بعدی تعاملی کاربران را به ماندن طولانی تر ترغیب می کند.

با آشکار ساختن سال 2020، انتظار می رود که طراحی های وب همه جانبه سه بعدی را مشاهده کنید که کاربران را به سمت فضای داخلی دیجیتال و واقعیت بیندازند و به دنیای جدید طراحی وب باید سلام کرد.

 1. سایه ها، لایه ها و عناصر شناور نرم

این روند همه چیز در ایجاد عمق یک سایت است. مانند یک طراحی وب سه بعدی، حتما نیاز نیست تا از بالا و هدینگ صفحه شروع به تنظیم کنید بلکه سایه های نرم و عناصر شناور باعث افزایش علاقه و عمق کاربر به سایت شما می شود و به صفحه وب شما یک نورایی خاص سه بعدی می دهد.

انداختن سایت ها و لایه ها صرفا برای گرافیک نیست بلکه شما می توانید از آن در طراحی سایت و تنظیم متون و المان های سایت نیز استفاده کنید که طراحی وب شما را بسیار جذاب نشان می دهد.

با استفاده از اصول طراحی مواد یک قدم جلوتر از طراحانی هستید که می توانند کمی عمق بیشتری را به طرح های دو بعدی با سایه های نرم و عناصر لایه بندی در بالای یکدیگر برای عمق طراحی سایت، استفاده کنند.

اگر می خواهید تا در روند طراحی وب در سال 2020 شناور باشید، به شما پیشنهاد می کنیم حتما این موضوع را جدی بگیرد و دیگر زمان سایت ها با طراحی وب ساده و ناکارآمد، سرآمده و کمتر کسی حاضر است چنین سایتی را سفارش دهد تا آن را به مشتریان خود نشان دهد.

شما با طراحی سایت همراه با سایه ها و لایه های منظم، در واقع اعتباری به کسب و کار خود بخشیده اید که باعث می شود نگاه مخاطبین و مشتریان شما به سمت سایت شما سوق داده شود.

 

      قیمت طراحی سایت

 1. مخلوط عکاسی با گرافیک

طراحی سایت سادهبا مخلوط کردن گرافیک های اصلی در بالای عکس های واقعی، تصویری به یاد ماندنی را در ذهن مخاطب ایجاد می کنید که باعث می شود خلاقیت شما کارآمد باشد و از نگاه مخاطب، یک مسئله خارق العاده را خلق کرده باشید.

این روند کولاژ مانند یک روند همه کاره است و شما می توانید از آن برای افزودن زیبایی و جذابیت خاصی استفاده کنید به جای این که عکس محصول پررنگ باشد یا می توانید از ویژگی های جدی تر آن برای ارتباط بهتر با مفاهیم پیچیده یا انتزاعی مانند فناوری های به خصوص استفاده کنید.

برای استفاده بیشتر از انعطاف پذیری این روند در سال 2020 برای طراحی وب، حتما سبک تصاویر و گرافیک ها با شخصیت برند شما مطابقت داشته باشد.

نسبت به تفسیر سخنان مردم درباره سایت شما، عکس ها و گرافیک های صورت گرفته بر روی سایت شما، می تواند تغییر پیدا کند و از این جهت احترامی به مخاطبین خود گذاشته اید که یعنی سایت شما انتقاد پذیر است.

طراحی سایت تهران      طراحی سایت اختصاصی

 1. فریم سالید با فضای سفید

طرح های کامل مدتی است که در طراحی وب گرایش دارند.

اکنون، برای روند طراحی وب، بسیاری از طراحان سایت از فضای سفید سایت به درستی استفاده می کنند و در سال 2020 باعث شده تا این نگاه در ذهن مخاطب بسیار جذاب و خاص باشد.

در سال 2020، ما قاب های گسترده ای از فضای سفید را خواهیم دید که طراحی وب ساختار کاملی را ارائه می دهد. قاب بندی با اجازه دادن به هر عنصر در صفحه، فضای زیادی را به وجود می آورد، فریم و پایه مناسب برای درخشش تصویری را ایجاد می کند و فریم های منظم و مرتب شده در اطراف وب سایت ها یک حس رضایت بخش را ایجاد می کنند و به اولویت بندی و جدا کردن بخش های مختلف یک صفحه کمک می کنند.

 1. طرح های رنگی و درخشان

در حالی که به سال 2020 می رویم، شاهد جفت شدن رنگ های مختلفی خواهیم بود که از لحاظ استراتژیکی برای پرش از طراحی صفحه از یک صفحه دیگر استفاده می شود.

طراحی وب با استفاده از رنگ های درخشان و تاریک و رنگ های بسیار اشباع در ترکیب با سایه های تیره تر و خاموش، پررنگ تر از قبل می شود تا به این طرح ها جلوه ای تازه و جذاب ببخشید.

در سال 2020، طرح های رنگی جذاب نقش اساسی در طراحی وب خواهند داشت.
با روند طراحی وب مانند مینیمالیسم شدید و حالت تاریک در حال ظهور، رنگ های درخشان واقعا جذاب هستند و در نگاه کاربران می درخشند.

 1. ناوبری مینیمالیستی

طراحی سایت مینیمالیسموقتی صحبت از  طراحی مینیمالیسم می شود، فکر نکنید که کار سختی در انتظار شما است، زیرا از آن چه که فکر می کنید، بسیار ساده تر خواهد بود و از آن جا که عناصر کمتری برای طراحی وب به صورت مینیمالیسم وجود دارد، شما باید همان سطح کارایی (شاید حتی بهتر) رابط کمتری نیز داشته باشید.

برای تعادل زیبایی شناسی با کارایی، طراحی وب مینیمالیستی با استفاده از فضا، تصاویر خیره کننده، تایپوگرافی چشمگیر و تمرکز کلی روی خود محتوا بگذارید و با انجام دادن همین کارهای ساده، در واقع شما مطیع طراحی مینیمالیسم بوده اید.

ما این تکنیک ها را ستون های مینیمالیسم می نامیم، و در زیر هفت مورد مفید را بر اساس تجربیات ما در ساخت و قدردانی از وب سایت ها ذکر کرده ایم. جای تعجب نیست که امروزه مینیمالیسم در حال تبدیل شدن به یک سبک محبوب است – این به طور مستقیم با بسیاری از گرایش های طراحی مدرن وب ارتباط دارد، که شما نیز در زیر می شناسید.

با ظهور دستگاه های پوشیدنی مانند ساعت های هوشمند، به طور کلی طراحی وب نقش کم رنگ تری را در این حوزه دارد.

با ایجاد طراحی ناوبری مینیمالیستی، در واقع کار کردن با سایت را برای کاربر بسیار آسان می کنید و کاربر بدون هیچ مشکلی می تواند در صفحه های سایت شما جا به جا شود بدون اینکه نیاز باشد تا از آخرین تکنیک های طراحی وب برای سایت خود استفاده کنید.

در عین حال، تصاویر اهمیت بیشتری پیدا می کنند و عکس ها و فیلم ها در مقیاس بزرگ شانس شما برای تحت تاثیر قرار دادن کاربران افزایش می دهد در حالی که طبق پیش بینی های صورت گرفته، قرار است نقش متن در طراحی وب و استفاده در سایت، کمتر شود.

با داشتن متن کمتر در صفحه، تصاویر بزرگ به پیش زمینه کشیده می شوند و تمرکز اصلی ترکیب را نشان می دهند. از آنجا که تصویر توجه کاربر را به خود جلب می کند، اطمینان حاصل کنید که ارزش آن را دارد و کاربران می توانند به راحتی به محتوای سایت دسترسی داشته باشند و اینطور نباشد که حال با وجود تصاویر فکر کنید تمامی کار را به درستی انجام داده اید.:: بازدید از این مطلب : 6
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : سه شنبه 14 بهمن 1399 | نظرات ()
نوشته شده توسط : احمد
 

مطالب کاربردی در زمینه دوربین مداربسته ، نصب دوربین مداربسته و هر آنچه شما در خصوص صنعت حفاظت تصویری لازم دارید.

 1. http://webonline55.monoblog.ir/post-9.html
 2. http://samyartejarat.monoblog.ir/post-6.html
 3. http://samyartejarat.monoblog.ir/post-10.html
 4. http://samyartejarat.monoblog.ir/post-9.html
 5. http://samyartejarat.monoblog.ir/post-8.html
 6. http://samyartejarat.monoblog.ir/post-7.html
 7. http://shishekaran.avablog.ir/post/23/%D8%A8%D8%B2%D8%B1%DA%AF%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86+%D8%AA%D8%BA%DB%8C%DB%8C%D8%B1+%D8%B5%D9%86%D8%B9%D8%AA+%D8%A7%D9%85%D9%86%DB%8C%D8%AA+%D8%A7%D8%B2+%D8%B3%D8%A7%D9%84+2010+%D8%AA%D8%A7%DA%A9%D9%86%D9%88%D9%86+%DA%86%DB%8C%D8%B3%D8%AA%D8%9F
 8. http://shishekaran.avablog.ir/post/27/%D8%A8%D9%87%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86+%D8%AF%D9%88%D8%B1%D8%A8%DB%8C%D9%86+%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1+%D8%A8%D8%B3%D8%AA%D9%87+%D8%9B+%D8%A8%D8%B1%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C+%D8%B3%D8%A7%D9%84+2020
 9. http://shishekaran.avablog.ir/post/26/%D9%86%DA%AF%D8%B1%D8%A7%D9%86%DB%8C+%D8%A7%D8%B2+%D9%81%D9%86%D8%A7%D9%88%D8%B1%DB%8C+%D8%AA%D8%B4%D8%AE%DB%8C%D8%B5+%DA%86%D9%87%D8%B1%D9%87+%2F+%D9%86%D9%87+%D8%AF%D9%84%DB%8C%D9%84+%DA%A9%D9%87+%D8%A8%D8%A7%DB%8C%D8%AF+%D9%86%DA%AF%D8%B1%D8%A7%D9%86+%D8%A7%DB%8C%D9%86+%D9%81%D9%86%D8%A7%D9%88%D8%B1%DB%8C+%D8%A8%D8%A7%D8%B4%DB%8C%D8%AF
 10. http://shishekaran.avablog.ir/post/25/%D8%AF%D9%88%D8%B1%D8%A8%DB%8C%D9%86+%D9%87%D8%A7%DB%8C+%D8%AA%D8%B4%D8%AE%DB%8C%D8%B5+%DA%86%D9%87%D8%B1%D9%87
 11. http://shishekaran.avablog.ir/post/24/%D8%AA%D8%A7%D8%AB%DB%8C%D8%B1+%D9%87%D9%88%D8%B4+%D9%85%D8%B5%D9%86%D9%88%D8%B9%DB%8C+%D8%A8%D8%B1+%D8%A8%D8%A7%D8%B2%D8%A7%D8%B1+%D8%A7%D9%85%D9%86%DB%8C%D8%AA
 12. http://shishe-darb.avablog.ir/post/24/%D8%A8%D8%B2%D8%B1%DA%AF%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86+%D8%AA%D8%BA%DB%8C%DB%8C%D8%B1+%D8%B5%D9%86%D8%B9%D8%AA+%D8%A7%D9%85%D9%86%DB%8C%D8%AA+%D8%A7%D8%B2+%D8%B3%D8%A7%D9%84+2010+%D8%AA%D8%A7%DA%A9%D9%86%D9%88%D9%86+%DA%86%DB%8C%D8%B3%D8%AA%D8%9F
 13. http://shishe-darb.avablog.ir/post/28/%D8%AA%D8%A7%D8%AB%DB%8C%D8%B1+%D9%87%D9%88%D8%B4+%D9%85%D8%B5%D9%86%D9%88%D8%B9%DB%8C+%D8%A8%D8%B1+%D8%A8%D8%A7%D8%B2%D8%A7%D8%B1+%D8%A7%D9%85%D9%86%DB%8C%D8%AA
 14. http://shishe-darb.avablog.ir/post/27/%D8%AF%D9%88%D8%B1%D8%A8%DB%8C%D9%86+%D9%87%D8%A7%DB%8C+%D8%AA%D8%B4%D8%AE%DB%8C%D8%B5+%DA%86%D9%87%D8%B1%D9%87
 15. http://shishe-darb.avablog.ir/post/26/%D9%86%DA%AF%D8%B1%D8%A7%D9%86%DB%8C+%D8%A7%D8%B2+%D9%81%D9%86%D8%A7%D9%88%D8%B1%DB%8C+%D8%AA%D8%B4%D8%AE%DB%8C%D8%B5+%DA%86%D9%87%D8%B1%D9%87+%2F+%D9%86%D9%87+%D8%AF%D9%84%DB%8C%D9%84+%DA%A9%D9%87+%D8%A8%D8%A7%DB%8C%D8%AF+%D9%86%DA%AF%D8%B1%D8%A7%D9%86+%D8%A7%DB%8C%D9%86+%D9%81%D9%86%D8%A7%D9%88%D8%B1%DB%8C+%D8%A8%D8%A7%D8%B4%DB%8C%D8%AF
 16. http://shishe-darb.avablog.ir/post/25/%D8%A8%D9%87%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86+%D8%AF%D9%88%D8%B1%D8%A8%DB%8C%D9%86+%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1+%D8%A8%D8%B3%D8%AA%D9%87+%D8%9B+%D8%A8%D8%B1%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C+%D8%B3%D8%A7%D9%84+2020
 17. http://darbshishe-ir.avablog.ir/post/24/%D8%A8%D8%B2%D8%B1%DA%AF%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86+%D8%AA%D8%BA%DB%8C%DB%8C%D8%B1+%D8%B5%D9%86%D8%B9%D8%AA+%D8%A7%D9%85%D9%86%DB%8C%D8%AA+%D8%A7%D8%B2+%D8%B3%D8%A7%D9%84+2010+%D8%AA%D8%A7%DA%A9%D9%86%D9%88%D9%86+%DA%86%DB%8C%D8%B3%D8%AA%D8%9F
 18. http://darbshishe-ir.avablog.ir/post/29/%D8%AA%D8%A7%D8%AB%DB%8C%D8%B1+%D9%87%D9%88%D8%B4+%D9%85%D8%B5%D9%86%D9%88%D8%B9%DB%8C+%D8%A8%D8%B1+%D8%A8%D8%A7%D8%B2%D8%A7%D8%B1+%D8%A7%D9%85%D9%86%DB%8C%D8%AA
 19. http://darbshishe-ir.avablog.ir/post/28/%D8%AF%D9%88%D8%B1%D8%A8%DB%8C%D9%86+%D9%87%D8%A7%DB%8C+%D8%AA%D8%B4%D8%AE%DB%8C%D8%B5+%DA%86%D9%87%D8%B1%D9%87

http://darbshishe-ir.avablog.ir/post/27/%D9%86%DA%AF%D8%B1%D8%A7%D9%86%DB%8C+%D8%A7%D8%B2+%D9%81%D9%86%D8%A7%D9%88%D8%B1%DB%8C+%D8%AA%D8%B4%D8%AE%DB%8C%D8%B5+%DA%86%D9%87%D8%B1%D9%87+%2F+%D9%86%D9%87+%D8%AF%D9%84%DB%8C%D9%84+%DA%A9%D9%87+%D8%A8%D8%A7%DB%8C%D8%AF+%D9%86%DA%AF%D8%B1%D8%A7%D9%86+%D8%A7%DB%8C%D9%86+%D9%81%D9%86%D8%A7%D9%88%D8%B1%DB%8C+%D8%A8%D8%A7%D8%B4%DB%8C%D8%AF

 1. http://darbshishe-ir.avablog.ir/post/25/%D8%A8%D9%87%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86+%D8%AF%D9%88%D8%B1%D8%A8%DB%8C%D9%86+%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1+%D8%A8%D8%B3%D8%AA%D9%87+%D8%9B+%D8%A8%D8%B1%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C+%D8%B3%D8%A7%D9%84+2020
 2. http://dorbiin.avablog.ir/post/19/%D8%A8%D8%B2%D8%B1%DA%AF%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86+%D8%AA%D8%BA%DB%8C%DB%8C%D8%B1+%D8%B5%D9%86%D8%B9%D8%AA+%D8%A7%D9%85%D9%86%DB%8C%D8%AA+%D8%A7%D8%B2+%D8%B3%D8%A7%D9%84+2010+%D8%AA%D8%A7%DA%A9%D9%86%D9%88%D9%86+%DA%86%DB%8C%D8%B3%D8%AA%D8%9F
 3. http://dorbiin.avablog.ir/post/23/%D9%86%DA%AF%D8%B1%D8%A7%D9%86%DB%8C+%D8%A7%D8%B2+%D9%81%D9%86%D8%A7%D9%88%D8%B1%DB%8C+%D8%AA%D8%B4%D8%AE%DB%8C%D8%B5+%DA%86%D9%87%D8%B1%D9%87+%2F+%D9%86%D9%87+%D8%AF%D9%84%DB%8C%D9%84+%DA%A9%D9%87+%D8%A8%D8%A7%DB%8C%D8%AF+%D9%86%DA%AF%D8%B1%D8%A7%D9%86+%D8%A7%DB%8C%D9%86+%D9%81%D9%86%D8%A7%D9%88%D8%B1%DB%8C+%D8%A8%D8%A7%D8%B4%DB%8C%D8%AF
 4. http://dorbiin.avablog.ir/post/22/%D8%AF%D9%88%D8%B1%D8%A8%DB%8C%D9%86+%D9%87%D8%A7%DB%8C+%D8%AA%D8%B4%D8%AE%DB%8C%D8%B5+%DA%86%D9%87%D8%B1%D9%87
 5. http://dorbiin.avablog.ir/post/20/%D8%A8%D9%87%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86+%D8%AF%D9%88%D8%B1%D8%A8%DB%8C%D9%86+%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1+%D8%A8%D8%B3%D8%AA%D9%87+%D8%9B+%D8%A8%D8%B1%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C+%D8%B3%D8%A7%D9%84+2020
 6. http://rahband5.avablog.ir/post/20/%D8%A8%D8%B2%D8%B1%DA%AF%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86+%D8%AA%D8%BA%DB%8C%DB%8C%D8%B1+%D8%B5%D9%86%D8%B9%D8%AA+%D8%A7%D9%85%D9%86%DB%8C%D8%AA+%D8%A7%D8%B2+%D8%B3%D8%A7%D9%84+2010+%D8%AA%D8%A7%DA%A9%D9%86%D9%88%D9%86+%DA%86%DB%8C%D8%B3%D8%AA%D8%9F
 7. http://rahband5.avablog.ir/post/22/%D9%86%DA%AF%D8%B1%D8%A7%D9%86%DB%8C+%D8%A7%D8%B2+%D9%81%D9%86%D8%A7%D9%88%D8%B1%DB%8C+%D8%AA%D8%B4%D8%AE%DB%8C%D8%B5+%DA%86%D9%87%D8%B1%D9%87+%2F+%D9%86%D9%87+%D8%AF%D9%84%DB%8C%D9%84+%DA%A9%D9%87+%D8%A8%D8%A7%DB%8C%D8%AF+%D9%86%DA%AF%D8%B1%D8%A7%D9%86+%D8%A7%DB%8C%D9%86+%D9%81%D9%86%D8%A7%D9%88%D8%B1%DB%8C+%D8%A8%D8%A7%D8%B4%DB%8C%D8%AF
 8. http://rahband5.avablog.ir/post/21/%D8%A8%D9%87%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86+%D8%AF%D9%88%D8%B1%D8%A8%DB%8C%D9%86+%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1+%D8%A8%D8%B3%D8%AA%D9%87+%D8%9B+%D8%A8%D8%B1%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C+%D8%B3%D8%A7%D9%84+2020
 9. http://rahband7.avablog.ir/post/22/%D8%AF%D9%88%D8%B1%D8%A8%DB%8C%D9%86+%D9%87%D8%A7%DB%8C+%D8%AA%D8%B4%D8%AE%DB%8C%D8%B5+%DA%86%D9%87%D8%B1%D9%87


:: بازدید از این مطلب : 7
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : شنبه 20 دی 1399 | نظرات ()
نوشته شده توسط : احمد

 

 

طراحی سایت صنعتی به افراد این امکان را می‌دهد تا اطلاعات مورد نیاز خود را از نحوه خرید تا اطلاع رسانی در مورد معرفی کالاهای جدید و همچنین نحوه ارتباط با صاحبان صنعت به دست آورند؛ از آنجایی که طراحی سایت صنعتی به صورت تخصصی انجام می‌گیرد، برای این منظور باید از قدرت بالایی برخوردار باشد.

هر حرفه و کسب و کاری برای اینکه بتواند در بازار رقابتی، خود را به مخاطب بشناساند و از این طریق به فروش بالایی برسد، می‌تواند با طراحی سایت، محصولات و خدمات خود را در اختیار مخاطبان قرار دهد.

بسیاری از کالاهای صنعتی به کشورهای دیگر صادر می‌شوند و یا واردات در این زمینه صورت می‌گیرد؛ بنابراین این سایت‌ها باید با متدهای روز دنیا طراحی شوند. از طریق طراحی سایت می‌توان بازارهای آنلاین و به روزی را به وجود آورد که می‌توانند در بازارهای جهانی رقابت کنند.

از آنجایی که کارخانجات صنعتی بسیاری در زمینه‌های مختلف مشغول به کار هستند، هر کدام از این کارخانه‌ها برای اینکه بتوانند مشتریان بسیاری را برای خود ایجاد کنند باید در ایجاد وب سایت صنعتی خود بسیار دقیق عمل کنند. ایجاد برندهای صنعتی با طراحی سایت به راحتی می‌تواند همه‌گیر شود. در مدت زمان اندکی با طراحی سایت، محصولات و کالاهای تولید شده توسط واحد صنعتی می‌توانند مشتریان خود را بیابند.

طراحی سایت صنعتی باید شامل چه امکاناتی باشد؟

طراحی سایت صنعتی باید دارای امکاناتی باشد که مشتریان و کسانی که از سایت بازدید می‌کنند بتوانند در کمترین زمان ممکن به هدف خود برسند؛ بنابراین راه اندازی سایت صنعتی باید دارای امکاناتی باشد که مشتریان در وهله اول بتوانند با آن ارتباط برقرار کنند.

می توانیم امکانات مورد نیازی که باید در راه اندازی سایت صنعتی استفاده شود را به صورت زیر بیان کنیم.

 1. پنل مربوط به معرفی شرکت مربوطه و یا حرفه‌ای که طراحی سایت برای این منظور ایجاد شده است.
 2. معرفی محصولات و بروز رسانی محصولات جدید
 3. نحوه قیمت گذاری مربوط به محصولات
 4. توضیحات مربوط به فروش هر محصول
 5. فروشگاه اینترنتی محصولات (در صورت نیاز)
 6. ثبت نظرات و پیشنهادات مردم
 7. معرفی نمایندگی‌های فروش در شهرها
 8. هر محصول را به صورت گروه‌بندی باید معرفی کرد.
 9. ارائه عکس مربوط به هر محصول و ایجاد کاتالوگ برای تمام محصولات شرکت مورد نظر
 10. فرستادن ایمیل و یا پیامک به مخاطبان
 11. امکان ارتباط با هیئت مدیره
 12. فرم‌های مختلف مانند فرم اخذ نمایندگی و استعلام آنلاین
 13. قابلیت چند زبانه بودن
 14. گالری تصاویر کارخانه و گواهینامه‌ها و نمایشگاه‌ها….
 15. معرفی شرکت و کارخانه و بخش درباره ما
 16. اطلاعات تماس و فرم تماس
 17. و بسیاری امکانات دیگر….

در طراحی سایت در هر حرفه‌ای باید این امکانات وجود داشته باشد، البته نیاز به بخش فروشگاهی آنلاین با توجه به سیاست شما مشخص می‌شود. هر سایتی با توجه به ویژگی‌ها و امکاناتی که دارد، می‌تواند بازدید خود را بالا ببرد.

اگر طراحی سایت به صورت اصولی و حرفه‌ای صورت نگیرد، نمی تواند در گوگل در جایگاه بالایی قرار گیرد؛ از این رو می‌توانید طراحی سایت خود را به شرکت رایان بسپارید تا در عرض کمترین زمان و با بالاترین کیفیت و امکانات، طراحی سایت صنعتی شما را انجام دهد.

 

طراحی سایت وردپرسطراحی پورتال

طراحی سایت صنعتی و هدف از انجام آن

برای اینکه محصولات یک شرکت و یا کارخانه‌ای به فروش فوق العاده‌ای برسد و مردم از این محصولات آگاهی پیدا کنند، طراحی وب سایت صنعتی می‌تواند به این امر کمک کند؛ در واقع هدف از ساخت سایت صنعتی می‌تواند نشان دادن و رو نمایی از محصولات جدید کارخانه مورد نظر باشد.

شرکت رایان یکی از مجریان برتر در زمینه طراحی سایت است. این شرکت با داشتن سابقه درخشان و طولانی در طراحی سایت صنعتی توانسته نظر مخاطبان و صاحبان صنعت را به خود جلب کند؛ از آنجایی که شرکت رایان از متدهای جدید و برنامه نویسی‌های خاص برای طراحی وب سایت صنعتی استفاده می‌کند، می‌توان از سرعت بالای این سایت‌ها مطمئن بود.

وب سایت صنعتی می‌تواند مخاطبان زیادی را به واسطه بازاریابی جذب کند؛ در نتیجه فروش محصولات با ایجاد وب سایت صنعتی به صورت اصولی می‌تواند بالا رود که طبیعتاً این سوددهی می‌تواند برای صاحبان مشاغل بسیار مهم باشد. بازاریابی در واقع مهمترین هدف طراحی سایت است.

طراحی سایت صنعتی و کاربردهای آن

طراحی سایت صنعتی برای هر شرکت می‌تواند بسیار حائز اهمیت باشد. طراحی سایت می‌تواند باعث شناخته شدن صنعت و محصول تولید شده توسط آن صنعت شود؛ در واقع با طراحی وب سایت صنعتی، می‌توانید آدرس و اطلاعات مورد نیاز را در اختیار کاربران خود قرار دهید تا آن‌ها بتوانند به راحتی در هر کجای دنیا که هستند، از محصولات شما و برند مورد نظر خود اطلاع پیدا کنند.

از جمله بیشترین کاربردهای سایت صنعتی می‌توان به بازاریابی محصولات مورد نظر تجارت مربوطه اشاره کرد. برای اینکه محصولات یک کارخانه و یا شرکت صنعتی به برند تبدیل شود و به محبوبیت در بین افراد برسد، می‌توان با طراحی سایت صنعتی این امر را به سادگی مهیا کرد؛ در واقع با طراحی وب سایت برای واحد صنعتی می‌توان مخاطبان را در روند کاری شرکت مربوطه قرار داد.

می‌توان با ساخت سایت صنعتی، فروش محصولات را به واسطه سایت به راحتی انجام داد. در این روش، مخاطبان با صرف هزینه و زمان کمتر، می‌توانند محصولات مورد نظر خود را از طریق سایت به راحتی پیدا کنند. ارتباط با واحد فروش و مشتری می‌تواند از طریق طراحی سایت صنعتی به آسانی فراهم شود. افراد می‌توانند با تماس گرفتن با نمایندگی مورد نظر از کیفیت محصولات خریداری شده خود مطمئن شوند.

طراحی سایت صنعتی و موارد و الزامات آن

در طراحی سایت صنعتی می‌توان پنل‌هایی برای ارتباط با مشتری در نظر گرفت که مشتری می‌تواند نظرات مثبت و منفی خود را در آنجا قید کند و مسئولین سایت، موظف به پاسخگویی به مشتری هستند.

لیست محصولات کارخانه، چه محصولات جدید و چه قدیمی می‌تواند با طراحی وب سایت صنعتی در اختیار مخاطبان قرار گیرد. مدیر سایت اطلاعات مربوط به هر محصول را به درستی درج می‌کند و قیمت آن را نیز در سایت قرار می‌دهد تا مشتریان با آگاهی کامل، محصولات را خریداری کنند، همچنین مشتری می‌تواند با مدیریت کارخانه از طریق وب سایت، گفت و گو کند و در ارتباط باشد.

از آنجایی که ساخت سایت صنعتی دارای طیف گسترده در زمینه‌های مختلف است، از این رو ساخت وبسایت صنعتی برای مشاغل مختلفی انجام می‌گیرد. شرکت رایان با استفاده از بهترین طراحی‌ها در این زمینه دارای تجارب و تخصص بسیاری است. می‌توانید برای اجرای طراحی وب سایت از شرکت معتبر رایان استفاده کنید. این شرکت با ایجاد اعتماد سازی در زمینه ساخت وب سایت صنعتی می‌تواند برای مشاغل صنعتی، مشتریان بسیاری را جذب کند.

پیشنهاد می‌کنیم مقاله‌های زیر را مطالعه کنید:

در قیمت طراحی سایت صنعتی، عوامل متعددی تاثیر گذار هستند. به جهت اطلاع پیدا کردن از قیمت ساخت سایت صنعتی، ابتدا شما باید بدانید که چه ویژگی‌هایی مد نظر شما است؛ علاوه بر این باید بدانید که امکانات مورد نظر شما به چه گونه‌ای باید باشد.

گاهاً یکی از امکانات تخصصی و ویژه در سایت صنعتی می‌تواند تاثیر چشمگیری در افزایش یا کاهش قیمت طراحی سایت داشته باشد. به صورت کلی در طراحی سایت حوزه صنعت، قیمتی به عنوان قیمت پایه در نظر گرفته می‌شود. امکاناتی که قرار است به سایت صنعتی افزوده شود نیز قیمت‌های مخصوص به خود را دارند که در مرحله نهایی محاسبه قیمت بر روی قیمت پایه افزوده می‌شوند.

شرکت رایان در زمینه راه‌اندازی سایت صنعتی با توجه به خواسته شما، خدمات طراحی سایت را در کوتاه‌ترین زمان و با مناسب‌ترین قیمت ارائه می‌دهد.

طراحی سایت صنعتی و اصول مربوط به آن

همانطور که می‌دانید، طراحی سایت صنعتی مانند هر سایت دیگری باید یک سری از اصول و نکات را دارا باشد تا بتواند به بهترین شکل ممکن، کارایی خود را نشان دهد. طراحی سایتی که توسط شرکت رایان صورت گرفته است می‌تواند این ویژگی‌ها را به درستی نشان دهد.

این شرکت با طراحی سایت به بهترین شکل ممکن می‌تواند مخاطبان زیادی را برای مشاغل صنعتی و فروش محصولات آن‌ها ایجاد کند. برای اینکه سایت صنعتی بتواند در گوگل دارای رتبه و جایگاه بالایی باشد، باید طبق اصول سئوی گوگل انجام شود. شرکت رایان با استفاده از برنامه نویسی‌های پیشرفته می‌تواند طراحی سایت را به گونه‌ای انجام دهد که دارای بالاترین رتبه در گوگل باشد و بازدید از این سایت در حد زیادی بالا رود.

با طراحی پنل‌های متفاوت در سایت صنعتی، جذابیت سایت بالاتر می‌رود. بهینه سازی سایت نیز می‌تواند توسط شرکت رایان به درستی انجام شود. به کار بردن کلمات کلیدی مناسب و به تعداد مشخص در طراحی سایت، می‌تواند آن را از لحاظ رتبه بندی در بین سایت‌های دیگر بالاتر نشان دهد. سایت صنعتی یکی از طراحی‌های بسیار حرفه‌ای است که با اصول درست خود می‌تواند در بازاریابی محصولات و خدمات متنوعی که ارائه می‌دهد نقش مهمی داشته باشد.

ویژگی‌های مهم طراحی سایت صنعتی

طراحی سایت صنعتی نیز مانند هر سایت دیگری دارای ویژگی‌های مشخصی است. شرکت رایان که خدمات ساخت سایت صنعتی را انجام می‌دهد، با رعایت این ویژگی‌ها به سایت مربوطه کمک می‌کند که بازدید بالایی را داشته باشد.

همیشه طراحی سایت به صورت اصولی می‌تواند در فروش محصولات و همچنین برند شدن محصول، کمک شایانی کند. از آنجایی که ساخت سایت صنعتی باید امکانات بسیاری را داشته باشد تا بتواند در بازار رقابتی تبلیغات برنده شود، می‌توان به صورت زیر این نکات را مورد بررسی قرار داد.

 

طراحی سایت فروشگاهیشرکت طراحی وب سایتطراحی وب سایت شرکتی

نکات طراحی سایت صنعتی
ویژگی ها و نکات مهم در طراحی سایت صنعتی چیست؟

 • راه‌اندازی سایت صنعتی باید با توجه به شغل و حرفه مورد نظر هر فرد صورت گیرد. انواع مختلف سایت صنعتی وجود دارد. بدین منظور باید ایجاد وب سایت صنعتی در حیطه مشخص شده انجام شود.
 • طرح‌های گرافیکی می‌توانند با استفاده از رنگ‌های مختلف در سایت صنعتی استفاده شوند، اما گرافیک نباید در حدی باشد که هدف ساخت سایت صنعتی در آن گم شود.
 • کد نویسی که در طراحی سایت صنعتی استفاده می‌شود باید با طراحی سایت‌های دیگر متفاوت باشد. شرکت رایان با کد نویسی‌های پیشرفته در زمینه طراحی سایت توانسته امکاناتی را پدید آورد که سایت در هر سایزی قابل مشاهده باشد.
 • در ساخت سایت صنعتی باید دقت کرد که ممکن است کشورهای خارجی از آن دیدن کنند، برای این منظور باید قابلیت استفاده از چند زبان در برنامه نویسی برای ایجاد وب سایت صنعتی گنجانده شود(انگلیسی، عربی و ….)
 • از آنجایی که تکنولوژی پیوسته در حال پیشرفت است، در راه اندازی سایت صنعتی باید از قالب‌های به روز برای معرفی تجارت مورد نظر خود استفاده کنید. قالب‌ها و فرم‌های سنتی می‌توانند طراحی سایت شما را تکراری جلوه دهند؛ در نتیجه مخاطبان شما می‌توانند کمتر شوند.
 • مطالبی که در سایت صنعتی قرار می‌گیرد باید به سرعت به روز رسانی شود. مطالبی مربوط به اخبار، محصولات، قیمت گذاری‌ها و غیره. سایت صنعتی با به روز رسانی مطالب می‌تواند دارای تازگی و پویایی باشد.
 • از ایجاد پیچیدگی در وب سایت صنعتی خودداری کنید. این امر می‌تواند مخاطب را گیج کند و او را از خرید محصول منصرف کند. سایت صنعتی باید به گونه‌ای باشد که مشتری در لحظه ورود به سایت بتواند به راحتی به لیست محصولات و قیمت‌های آنها دسترسی داشته باشد، زیرا اولین هدف از طراحی سایت صنعتی، فروش محصولات است.
 • سرعت در سایت صنعتی باید بالا باشد تا مخاطبان بتوانند به راحتی عکس‌ها و فیلم‌های موجود در سایت را ببینند و همچنین در روند خرید اینترنتی با مشکل مواجه نشوند.
 • طراحی سایت صنعتی باید به گونه‌ای باشد که راهنمای استفاده به راحتی در اختیار کاربران قرار گیرد.
 • رنگ بندی‌های مختلف می‌تواند با گرافیک‌های متنوع در هم آمیخته شود و طرحی جذاب را برای سایت صنعتی ایجاد کند تا نظر مخاطب را به خود جذب کند و در بازاریابی محصولات خود به موفقیت در این زمینه برسد.
 • تصاویر محصولات همراه با درج مشخصات و قیمت هر محصول باید در ساخت سایت صنعتی مورد توجه قرار گیرد. عکس‌ها می‌توانند در ایجاد جذابیت بصری و جلب نظر مشتری تا حدود زیادی در نحوه انتخاب مشتریان نقش داشته باشند.
 • سایت صنعتی باید دارای فرم مشخصی باشد که بتواند پنل‌های مختلفی را در خود جای دهد.
 • طراحی سایت صنعتی و استفاده از اصول سئو و بهینه سازی سایت

  سئو سایت یکی از مهمترین ویژگی‌هایی است که در طراحی سایت صنعتی و یا هر سایت دیگری باید استفاده شود. سایتی که با قوانین سئو ساخته نشود، دارای اعتبار و همچنین رتبه بالایی در گوگل نخواهد بود؛ از این رو به راحتی می‌تواند توسط مردم نادیده گرفته شود.

  سایت‌هایی می‌توانند موفق باشند که از اصول سئو در طراحی خود استفاده کنند. ساخت سایت صنعتی نیز مانند هر سایت دیگری از این قاعده مستثنی نیست. سئو در سایت صنعتی می‌تواند به اصولی اطلاق شود که در کد نویسی و برنامه‌نویسی سایت بتواند آن را در رتبه بالای گوگل قرار دهد.

  راه‌اندازی سایت صنعتی که از طریق اصول سئو انجام شود، می‌تواند با افزایش کلمات کلیدی، رتبه سایت را بالاتر قرار دهد؛ در نتیجه بازدید از سایت در این مواقع بیشتر می‌شود.

  افراد و مخاطبان در جستجوهای اول گوگل به دنبال کسب اطلاعات مورد نظر خود هستند؛ بنابراین طراحی سایت می‌تواند برای حرفه مورد نظر بسیار درآمد زا باشد.

  طراحی سایت می‌تواند توسط طراح سایت با استفاده از گرافیک و یا قالب‌های سایت و ایجاد پنل‌های مختلف در سایت برای جذب مخاطب صورت گیرد، همچنین مطالبی که در سایت نوشته می‌شود نیز می‌تواند توسط نویسنده سایت انجام شود. نویسنده موظف است کلمات کلیدی و اصول سئو را در نوشته‌های خود رعایت کند تا سایت صنعتی در رتبه بالایی در گوگل قرار گیرد.

  طراحی سایت صنعتی و اصول مورد استفاده در سئو برای آن

  همانطور که گفته شد، اجرای سایت صنعتی و یا هر سایت دیگری که بر اساس سئو و بهینه سازی سایت انجام شود، از نظر اگوریتم‌ها و هوش مصنوعی گوگل می‌تواند رتبه بالاتری را به دست بیاورد. این رتبه می‌تواند بازدید مخاطب از سایت را بالاتر ببرد؛ برای این منظور در استفاده از سئو باید اصولی را رعایت کرد تا سایت صنعتی بتواند ویژگی‌های مورد نظر را برای قرارگیری در سرچ گوگل در رتبه بالا به دست بیاورد. این اصول می‌تواند به صورت زیر عنوان شوند.

  اصول مورد استفاده در سئو برای طراحی سایت صنعتی

  1. کلمات کلیدی شامل لغاتی هستند که باید در مطالب سایت به تعداد مناسبی درج شوند. این کلمات با توجه به موضوع سایت صنعتی می‌توانند در مورد حرفه مورد نظر انتخاب شوند. این کلمات باید به تعداد مشخصی در کل متن دیده شود.
  2. کلمات کلیدی باید در عناوین متن‌ها نیز به تعداد مشخصی استفاده شود. این امر می‌تواند در بهینه سازی سایت بسیار مفید واقع شود.
  3. تصاویری که در طراحی سایت مورد استفاده قرار می‌گیرد باید دارای کیفیت و گرافیک مناسبی باشد، همچنین قرارگیری آن‌ها در سایت باید طبق اصول سئو انجام شود.
  4. موتور جستجوی گوگل دارای ابزاری به نام webmaster tools هست. با استفاده از این ابزار در راه‌اندازی سایت، تا حدود زیادی می‌توانید رتبه سایت خود را در موتور جستجوگر گوگل بالا ببرید.
  5. قالبی که در سایت صنعتی استفاده می‌شود باید دارای بارگزاری سریع باشد. سرعت به عنوان عامل مهمی در سئو مطرح می‌شود؛ بنابراین در کد نویسی مربوط به قالب سایت باید این ویژگی را به عنوان مهمترین اصل طراحی سایت در نظر بگیرید.
  6. راه اندازی سایت صنعتی باید به صورتی باشد که طی زمانی مشخص، به صورت خودکار مطالب سایت را آپدیت کند. رتبه بندی سایت از این طریق می‌تواند بالاتر رود و بسیار مورد توجه موتورهای گوگل قرار گیرد.

  با رعایت نکات بالا در طراحی سایت، می‌توانید تا حدود زیادی رتبه سایت خود را بالا ببرید. از آنجایی که موتورهای گوگل به صورت هوشمند کار می‌کنند، می‌توانند این کد نویسی‌ها را در سایت به دقت تشخیص دهند؛ بنابراین سایتی که بر اساس اصول سئو طراحی شده باشد، می‌تواند تا مدت زیادی دارای بازدید کننده بسیاری باشد.

  محصولات شرکت‌های صنعتی مختلف می‌تواند از این طریق به مخاطبان معرفی شود. آنان با استفاده از خدمات متنوعی که در سایت ایجاد شده است، می‌توانند به اهداف خود با صرف وقت و هزینه کمتری به راحتی دست پیدا کنند.

   

  طراحی سایت با وردپرسطراحی سایت پزشکی:: بازدید از این مطلب : 9
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : چهار شنبه 17 دی 1399 | نظرات ()