نوشته شده توسط : احمد
 

بروزرسانی فرم ور و سیستم عامل

همیشه بر سر این بروزرسانیها اختلاف نظرهایی وجود دارد. عده ای از کاربران به محض انتشار فایلهای بروزرسانی ویندوز اقدام به دانلود و بروزرسانی می کنند  درحالی که دیگران اصرار دارند این بروزرسانیها می توانند باعث از کارافتادن نرم افزار VMS یا دوربین مدار بسته شود.

به هرحال این بروزرسانی ها(بخصوص بروزرسانیهای ویندوز) اغلب شامل فایلهایی هستند که پس از کشف راههای نفوذپذیری جدید، برای بر طرف کردن ریسک امنیتی تولید شده اند. نمونه این نفوذپذیریها در مورد " آسیب پذیری Heartbleed SSL" بود که میلیونها کامپیوتر را در جهان دچار مشکل کرد و فایلهای بروزرسانی(Patch) برای این مورد خاص از طرف مایکروسافت منتشر شدند.

چیزی که خیلی رایجتر است موضوع بروزرسانی های اختیاری یا غیر الزامی است. کاربران در مورد مشکلات سازگاری این بروزرسانیها باید با تولیدکنندگان دوربین مداربسته، رکوردر و VMS مورد استفاده خودشان ارتباط برقرار کرده تا از توصیه ها و دستورالعملهای سازگار با خبر شوند.

فیلترینگ آدرس MAC (MAC Address Filtering)

با این قابلیت براحتی می توانید برای دستگاههای معنی در شبکه اجازه دسترسی به سویچ را صادر نمایید. بر اساس این روش، تنها دستگاههایی که بر روی سویچ بر اساس شماره MAC سخت افزاریشان تعیین دسترسی شده اند می توانند با سویچ ارتباط برقرار کنند. همانطور که می دانید آدرس MAC برای هر دستگاه متصل شونده به شبکه اینترنت یک آدرس و شماره بی همتاست و هیچ دو دستگاهی در جهان نمی توانند با آدرسهای MAC یکسانی تولید شوند.

دستگاههای دیگر که به سویچ بصورت فیزیکی متصل شوند حتی اگر بر روی پورتی که قبلتر دستگاهی روی آن در حال برقراری ارتباط بوده است قرار گیرند، بازهم از سوی سویچ رد صلاحیت می شوند و امکان برقراری ارتباط با این محدودیت وجود ندارد. البته توجه داشته باشید که محدودسازی براساس آدرس MAC تنها با استفاده از سویچ مدیریت شده قابل انجام خواهد بود.

در شبکه های نظارت تصویری و مداربسته استفاده از فیلترینگ MAC براحتی توسط مدیر(Administrator) امکانپذیر است. زمانیکه اولین بار دوربینهای مداربسته، دستگاههای جانبی و کاربران به سرورها متصل شدند می توان براحتی آدرس MAC آنها را مشاهده و در لیست دسترسی قرار داد. این محدودیت را می توان تا زمانی که یکی از دستگاهها جایگزین شوند ادامه داد و پس از آن براحتی با تغییر کوچکی در لیست بروزرسانی هم ممکن خواهد شد. در شبکه های دیگر که دستگاهها مدام در حال اضافه یا کم شدن هستند فیلترینگ MAC برای مدیر شبکه کمی وقت گیر و پرزحمت می شود.

در زیر تصویری را مشاهده می کنید که از صفحه تنظیمات رابط کاربری یک سویچ رایج گرفته شده است که نشان دهنده گزینه های مرتبط با فیلترینگ MAC است:

فیلتر آدرس MAC دوربین مداربسته

802.1X

در مورد 802.1X باید دستگاهها پس از اولین اتصال به شبکه، یک اعتبارنامه (Credential) کسب کنند تا بتوانند بوسیله آن اجازه برقراری ارتباط را داشته باشند. با این روش می توان دستگاه های متفرقه یا مخرب را از نفوذ به شبکه باز داشت.

دستگاه درخواست دهنده ارتباط مثلا دوربین مداربسته، PC و ... با استفاده از 802.1X سعی می کنند بواسطه یک سویچ یا WAP به شبکه وصل شوند(مورد تایید شبکه قرار بگیرند). سپس سرویس تعیین کننده ارتباط بر روی سرور، به بررسی اعتبارنامه درخواست کننده می پردازد. معمولا در این موارد از پروتکلی با نام RADIUS استفاده می شود و سپس با توجه به صلاحیت اعتبارنامه امکان دسترسی تایید یا رد می شود.

بخاطر امنیت بالایی که 802.1X بوجود می آورد، تنظیم شبکه ای برای پشتیبانی این قابلیت کمی سخت خواهد بود. نه تنها دستگاههای متصل شونده (مثل دوربین مداربسته، WAPها، PCها ،NVRها و..) بلکه تمام سویچهای داخل شبکه هم باید با این پروتکل سازگاری داشته باشند.

هرکدام از این دستگاهها باید بصورت مجزا براساس این پروتکل تنظیم شوند و عملا یعنی زمان پیاده سازی بیشتری نیاز خواهد بود.

بخاطر وجود این عوامل که می توانند هزینه ها و نیازهای عملیاتی مدیریت شبکه را افزایش دهند، معمولا 802.1X بیشتر در شبکه های نظارت تصویری پیچیده و بزرگ مورد استفاده قرار می گیرد. عملا کاربرانی که بدنبال اقدامات امنیتی ساده تری هستند به سمت این راهکار نخواهند رفت.

خدمات نصب دوربین مداربسته    سیستم امنیتی یکپارچه   دوربین هایک ویژن  پکیج دوربین مداربسته

مسدودسازی درگاههای فیزیکی

لایه دیگر امنیت مربوط به جلوگیری از ارتباطات فیزیکی(امنیت فیزیکی) خواهد بود که برای جلوگیری از یک کنجکاوی یا دستکاری کابل شبکه ساده یا استفاده از پورتها یا اتصالات دیگر بکار می رود. با مسدود سازی فیزیکی پورتهای خالی یا قفل کردن فیزیکی پورتهای متصل می توان از این کار جلوگیری نمود. همانطور که در تصویر مشاهده می نمایید این ابزارها بصورت مکانیکی به کابلهای متصل به سویچ، پنل سویچ، اتصالات دیواری شبکه و یا پورتهای آزاد متصل می شوند و تنها با ابزار خاصی قابل جداسازی هستند که تغییرات اتصالات را محدود می کنند.

قفلهای پورت شبکه دوربین مداربسته

این نوع قفلها در وقوع خرابکاریهای کوچک و کنجکاوانه بازدارندگی خوبی دارند اما غیرقابل نفوذ نیستند و یک مزاحم براحتی می تواند با کمی تلاش و البته صرف وقت آنها را بردارد. این نوع قفلها باید به عنوان بخشی از یک برنامه امنیت شبکه مورد استفاده قرار بگیرند و بتنهایی کاری از پیش نخواهند برد.

قفل درها و دسترسی فیزیکی

در آخر هم بهترین روش می تواند کنترل دسترسی به بخشها و تجهیزات فیزیکی در دسترس از شبکه باشد. این بخشها شامل اتاقها، رکها، قفسه هایی است که سرورهای سیستم نظارت تصویری و سویچها در آنجا قرار گرفته اند. با کاهش احتمال حضور افراد در این بخشها می توان بخش زیادی از خطرات و حتی اشتباهات امنیتی را کاهش داد. درصورتی که درهای ورودی محافظت نشدند باید حتما رکها و جایگاههای نگهدارنده تجهیزات مثل سویچها و سرورها به تنهایی حفاظت و قفل شوند. بسیاری از قفسه های امروزی نگهدارنده تجهیزات IT به قابلیتهای امنیتی استانداردی مجهز شده اند که در عکس زیر نمونه آنها را مشاهده می نمایید:

قفلهای هوشمند تجهیزات شبکه

در نتیجه بسیاری از تجهیزات و امکانات برای کنترل الکترونیکی دسترسی ها بر روی یک سرور یا اتاق تجهیزات می توانند مورد استفاده قرار بگیرند. در ساده ترین حالت حتی قفل و کلیدهای ساده هم می توانند تاثیر حفاظتی خوبی بحساب بیایند.

 1. بهترین دوربین مداربسته
 2. دوربین مداربسته چیست؟
 3. تجهیزات دوربین مداربسته

انواع دوربین مدار بسته:: بازدید از این مطلب : 80
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : سه شنبه 18 خرداد 1400 | نظرات ()
نوشته شده توسط : احمد

پروژکتورهای نور IR(منابع روشنایی دید در شب) از گذشته تا به حال مورد استفاده کاربران قرار داشته است. این پروژکتورها می توانند در سیستمهای نظارت تصویری بسیار مفیدتر از ال ای دی های تعبیه شده در دوربینهای مداربسته مورد استفاده قرار گیرند. اما با رواج بیشتر دوربینهای مداربسته تحت شبکه مجهز به نور IR یا دید در شب، عملا پروژکتورهای نور IR تبدیل به گزینه ای اختصاصی و ویژه شدند.

پیش از شروع شاید بهتر باشد درباره عکس عنوان مقاله بگوییم. این دستگا در تصویر دو پروژکتور نوین نور IR هستند که هر کدام به تنهایی تا 200 متر نور IR منتشر می کنند و قابلیت چرخش و تغییر زاویه نیز در آنها بصورت دیجیتالی وجود دارد.

در گزارشی که اخیرا منتشر شده است طی یک نظرسنجی از سازندگان دوربینهای مداربسته و تکنسینهای نصب و نمایندگیهای معروف در مورد استفاده از سیستمهای نور IR در دوربینهای مداربسته و سیستم نظارت تصویری سوالاتی شده و نتایج جالبی بدست آمده است که در ادامه ارائه خواهیم داد. با ما همراه باشید.

بیشتر بخوانید:   دوربین مداربسته       هایک ویژن      تی وی تی   نصب دوربین مداربسته

خلاصه

بازخوردی که از سازندگان دوربین مداربسته بدست آمده نشان می دهد که تقریبا 5 درصد از دوربینهای مداربسته تولیدی همراه با یک سیستم نور دید در شب مجزا مورد استفاده قرار گرفته اند و با آمار فروش نیز مطابقت داشته است.

آمار دوربین مداربسته دید در شب

استفاده از سیستم نور IR مجزا برای کاربردهای اختصاصی

تولیدکنندگان بیان می کنند که معمولا پروژکتورهای IR مجزا، بیشتر برای کاربردهایی مثل LPR(پلاک خوان خودرو) مورد استفاده قرار می گیرد. زیرا در این موارد نیاز به منبع نوری بسیار قوی برای خنثی سازی درخشش چراغ جلوی خودروها وجود دارد و از طرفی در کاربردهای امنیتی نیاز به دیدی کامل تر وجود خواهد داشت. در چنین سناریوهایی پروژکتورهای IR می توانند روشنایی خوبی داشته باشند که بدلیل نامرئی بودن طیف نوری آزاردهنده و آشکار هم نیستند.

بعضی پاسخها بیشتر جلب توجه می کنند:

 • تنها در شرایط خاص مثل تشخیص پلاک خودرو (پلاک خوان خودرو) از این پروژکتورهای IR مجزا استفاده می کنیم.
 • حداکثر 5 درصد از موارد برای نصب دوربین مداربسته پلاک خوان خودرو استفاده می شود. در مواردی که محیط بزرگی بدون کمترین نور مرئی در مقابل شما باشد این پروژکتورها بیشترین کاربرد را دارند.
 • بسته به شرایط تا 20 درصد موارد کاربرد دارد. اغلب در محیط پارکینگهای بزرگ و اطراف ساختمانهای بزرگ مورد استفاده قرار می گیرد.
 • معمولا در مواردی که نیاز به حفاظت محیطی وجود دارد کاربران پروژکتورهای نور IR را انتخاب می کنند. در حفاظت محیطی تقریبا 50 درصد کاربران به این سیستمهای نور  دید در شب روی می آورند. در کل  تقریبا در 5 درصد موارد کاربران هنگام خرید دوربینهای مداربسته، سیستم نور IR مجزایی هم خریداری می کنند.

قیمت پروژکتور IR مجزا

قیمت دستگاههای دید در شب و خصوصا پروژکتورهای نور IR کمی کار را برای انتخاب سخت می کند. زیرا معمولا تفاوت قیمت استفاده از این انتخابها می تواند آنرا محدود به موارد ویژه کند:

 • کمتر از 1 درصد موارد آنرا انتخاب می کنند. علت آن هم قیمت بالاتر و احتیاج به انرژی الکتریکی AC در مقابل دوربین مداربسته مجهز به نور IR خواهد بود.
 • تنها شاید در 2 درصد از پروژه ها با این موضوع روبرو هستیم. اگر بدرستی کار مدیریت و مهندسی شده باشد بسیار خوب جواب می دهد اما معمولا هزینه راه اندازی پروژکتورهای نور مرئی بسیار کمتر و مورد پسندتر است.
 • کمتر از 10 درصد مشتریها قیمت بالاتر را می پذیرند و قبول می کنند که در موقعیت مورد نظر آنها سیستم نور داخلی دوربینها بتنهایی کاربرد ندارد.

بهبود قابلیت سیستم نور IR و کار در نور کم در دوربینهای مداربسته

آماری که در بالا داده شد نشان می دهد دوربینهای مداربسته IR همه گیرتر شده اند. علت آنهم می تواند توسعه و بهبود کیفیت سیستم نور تعبیه شده در داخل دوربینهای مداربسته و افزایش حساسیت دوربینها برای کار در نور کم باشد. ترکیبی از نور IR داخلی دوربین مدابسته و قابلیت کار در نور کم باعث شده برای بسیاری از کاربردها عبارت "به اندازه کافی خوب" برازنده این دوربینهای مداربسته باشد. از گزارشهای اخیر می شود فهمید که در بازار تغییراتی در این مورد رخ داده است:

در 24 ماه گذشته کاهشی 1 درصدی در استفاده از این سیستمهای نور بوجود آمده است که این کاهش در مقایسه با استفاده از لنزهایی با برد بیشتر یا سیستمهای نور IR داخلی دوربینهای مداربسته از قبل محسوس تر شده است. همچنین بهبود قابلیتها و قیمت پایینتر دوربینهای مداربسته با قابلیت کار در نور فوق العاده کم احساس نیاز به پروژکتورهای IR مجزا را کمتر و کمتر کرده است.

 1. هایک ویژن
 2. دوربین مداربسته هایک ویژن
 3. دوربین مدار بسته هایک ویژن

انواع دوربین مداربسته:: بازدید از این مطلب : 71
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : سه شنبه 18 خرداد 1400 | نظرات ()
نوشته شده توسط : احمد

شرکت پاناسونیک محصول جدیدی را که در نمایشگاه IFSEC 2016 و پس از آن خیلی به تبلیغ آن می پرداخت روانه بازار کرد. دوربین مداربسته زمخت Panasonic از خانواده AeroPTZ با نام تجاری WV-SUD638 می تواند با رزولوشن FullHD با 60 فریم در ثانیه و زوم اپتیکال 30X به ضبط تصاویر بپردازد. در این دوربین مداربسته تکنولوژهای تثبیت الکترونیکی هیبرید تصاویر و سنسورهای ژیروسکوپ در هم آمیخته شدند تا تاثیر لرزشهای خارجی بر روی دوربین مداربسته به حداقل برسد.

دوربین مداربسته AeroPTZ از مقاوم ترین دوربینهای مداربسته موجود در بازار است که در محیطهایی با شرایط آب و هوایی بسیار بد بخوبی می تواند به کار خود ادامه هد. این دوربین مداربسته می تواند در هر زاویه ای به هرشکلی نصب شود. برای مثال بصورت سر و ته یا با زاویه به ستون نصب می شود.

دوربین مداربسته Panasonic

مشخصات در نگاه کلی:

رزولوشن تصویر حداکثر 1080P (1080*1920) و تصویر رنگی در نوری بشدت 0.06 لوکس از ویژگی های مهم این محصول است. قابلیت چرخش افقی 360 درجه پیوسته و عمودی 140 درجه و چرخش کمکی 120 درجه از دیگر قابلیتهای این محصول است. محدوده دمایی قابل تحمل این دوربین مداربسته از -50 درجه زیر صفر تا 55 درجه سانتیگراد بالای صفر بوده و می تواند در مقابل شک الکتریکی با استاندارد NEMA 4X نیز دوام بیاورد.

نمایندگی هایک ویژن    دوربین مدار بسته       انتقال تصویر هایک ویژن    قیمت دوربین مداربسته تی وی تی

قابلیت کار در شرایط سخت

 • طراحی مقاوم در برابر لرزش: به منظور ضبط تصاویر واضح بدون لرزش، تثبیت کننده هیبرید تصاویر(تکنولوژی SAS ویدئویی) اثرات لرزش دوربین مداربسته در هنگام عبور خودروهای سنگین و نوسانات پلها را کاهش می دهد.
 • مقاومت در برابر ذرات نمک : بدنه ساخته شده از الاف فیبر شیشه دوربین مداربسته را از پوسیده شدن در محیطهای ساحلی یا ذرات نمک حاصل از نسیمهای دریایی حفظ می کند. این قابلیت تحت استاندارد ISO 14993 تضمین شده است.
 • مقاومت در برابر باد: دوربین مداربسته Panasonic قادر است در طوفان و گردبادی به سرعت 60 متر بر ثانیه (معادل 130 مایل یا 217 کیلومتر در ساعت) به ضبط تصویر بپردازد. همچنین این دوربین مداربسته جدید پاناسونیک بدون آسیب دیدن در برابر طوفانی به سرعت 80 متر بر ثانیه(معادل 180 مایل یا 290 کیلومتر بر ثانیه) قادر است دوام بیاورد.
 • استاندارد مقاومت ضد آب و گرد و غبار IP66 و IP67: قادر است در محیطی بارانی و طوفانی نیز بخوبی کارکند.
 • مقاومت در برابر خرابکاری : بخاطر برخورداری از استاندارد IK10 مقاومت مطلوبی در برابر تخریب فیزیکی و خرابکاری خواهد داشت.
دوربین مداربسته Panasonic

نظارت مناسب با کاهش لرزه

دوربین مداربسته AeroPTZ بدلیل دارابودن قابلیت تثبیت هیبرید الکترونیکی تصاویر و کاهش لرزه های متنوع می تواند حتی در شرایط طوفانی و بارانی هم بدون لرزش به کار خود ادامه دهد.

شوینده و برف پاکن

در دوربین مداربسته AeroPTZ از یک شوینده و برف پاکن استفاده شده تا آب و غبار و آلودگی که بر روی لنز باعث تاری تصویر می شود برداشته شود. طراحی آیرودینامیک مدور 360 درجه دوربین مداربسته باعث می شود احتمال تجمع غبار و آلودگی و برف بر روی لنز کاهش بیابد.

دوربین مداربسته Panasonic

نصب آسان و تغیر جهت مناسب دوربین مداربسته

وقتی دوربینی باقابلیت چرخش پیوسته 360 درجه با تکنولوژی "محیط کروی" در دسترس باشد مشکلی در نصب دوربین مداربسته پیش نمی آید.

 1. دوربین مداربسته
 2. خرید دوربین مداربسته
 3. خرید دوربین مدار بسته

فروش دوربین مداربسته:: بازدید از این مطلب : 63
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : سه شنبه 18 خرداد 1400 | نظرات ()