نوشته شده توسط : احمد

اگر شما صاحب یک کسب و کار کوچک و نوپا هستید , تا الان متوجه شده اید که برای بودن در عرصه رقابت تجاریتان , داشتن یک وب سایت امری ضروری می باشد .

صاحبان کسب و کارهای قدیمی هم تا حدی متوجه شده اند که برای بقا و ارتباط با مشتریانشان به شیوه های سنتی دیگر موفق نخواهند بود , زیرا مشتریان دیگر نیازهای خود را در عرصه وب و اینترنت جستجو می نمایند .

اما چند سوال :

آیا داشتن یک وب سایت به معنی موفقیت در تجارتمان است ؟

آیا با داشتن یک وب سایت می توان خیالمان راحت باشد که مشتریانمان به ما وفادار خواهند بود ؟

آیا با داشتن یک وب سایت باید به داشتن مخاطبان همیشگی افتخار کنیم ؟

جواب این سوال ها را خودتان هم می دانید , که همگی منفی می باشند . گاهی اوقات همین وب سایت بلای وجود تجارتمان خواهد شد . گاهی همین وب سایت ها رشته ارتباطی شما با مشتریانتان را برای همیشه پاره خواهند کرد .

وب سایت را برای خودتان طراحی نکنید

مشتریانتان وقتی وارد وب سایت شما می شوند به دنبال شخص شما نمی گردند , به دنبال سلایق شخصی شما نمی گردند , به دنبال دغدغه های زندگی شما نیستند . آنها نیازهایشان را جستجو می نمایند . در وب سایتتان سعی کنید نیازهای مشتریانتان را پاسخ دهید . از دردهای آنها بگویید و راه حل های مناسب در اختیارشان بگذارید .

من زمانی در جستجوی یک قطعه موسیقی وارد یک وب سایت شدم صاحب آن وب سایت در صفحه اول وب سایت که مهمترین صفحه می باشد فقط در مورد مشکلات خودش پیرامون گرفتن جواز پخش , گرانی استودیوها , بداخلاقی تهیه کنندگان و ... صحبت کرده بود .

نمی دانم , آقای گوگل این وب سایت را به اشتباه به من معرفی کرده بود و یا صاحب آن وب سایت به اشتباه درون وب سایتش به جای رفع نیاز مخاطبانش به دنبال درد و دل کردن با من بود . در هر صورت من فقط به دنبال یک لینک برای دانلود آن قطعه موسیقی بودم اما با یک تجربه نسبتا بد از آن سایت خارج شدم . نتیجه را خودتان می توانید حدس بزنید .

منحصر به فرد باشید

زمانی که محتوای وب سایت شما و یا حتی گرافیک آن و یا حتی نمونه کارهای شما در صفحه Portfolio با دیگر رقبایتان شبیه باشد , از مشتری چه انتظاری دارید ؟

ما انسان ها برای رفع نیازهایمان همیشه در حال مقایسه و به دنبال انتخاب بهترین ها هستیم . خانمی را تصور کنید که به دنبال یک آتلیه عکاسی برای شب عروسیش وارد گوگل می شود و کلمه آتلیه عکاسی را جستجو می نماید . 5 نتیجه اول را باز می کند , که اتفاقا سایت شما هم جز آن 5 سایت اول می باشد . اما همه 5 وب سایت را شبیه به هم پیدا می کند , حتی نمونه کارها هم یکی می باشد . خوب احتمال انتخاب شما به عنوان فیلم بردار و عکاس شب عروسی آن خانم فقط 20 درصد است . اما با کمی تفاوت و خلاقیت به راحتی می توانید این 20 درصد را افزایش دهید .

همیشه برای مشتریانتان یک پیشنهاد داشته باشید

من این را انصاف نمی دانم که فردی وارد وب سایت من شود و زمان زیادی را سپری کند و صفحه های مختلفی را ببیند و بر روی لینک های مختلف کلیک نماید اما دست خالی از وب سایت من خارج شود.

حداقل یک پیشنهاد ارسال خبر , که می توانم برای او داشته باشم . در یک طراحی سایت حرفه ای کاربر هیچ گاه نباید آن وب سایت را دست خالی ترک نماید .

عضویت در یک خبرنامه خوب , عضویت در کانال تلگرام , عضویت در پیج اینستاگرام , یک خدمت رسانی رایگان و یا قول یک تخفیف برای یک کالا می تواند هدیه شما به مشتری باشد . به شما قول می دهم اگر من وارد وب سایتتان شوم و برای من یک پیشنهاد خوب داشته باشید , دوباره به شما سر خواهم زد .

 

 1. http://darbshishe.blogtez.com/post12.php
 2. http://darbshishe.blogtez.com/post11.php
 3. http://darbshishe.blogtez.com/post10.php
 4. http://shishekaran.blogtez.com/post15.php
 5. http://shishekaran.blogtez.com/post14.php
 6. http://shishekaran.blogtez.com/post13.php
 7. http://shishekaran.blogtez.com/post12.php
 8. http://shishekaran.blogtez.com/post11.php
 9. http://shishekar.blogtez.com/post15.php
 10. http://shishekar.blogtez.com/post14.php
 11. http://shishekar.blogtez.com/post13.php
 12. http://shishekar.blogtez.com/post12.php

 

 


:: بازدید از این مطلب : 90
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : سه شنبه 14 بهمن 1399 | نظرات ()
نوشته شده توسط : احمد

یک وبلاگ یا وبسایت ، یک حساب ادسنس گوگل و کمی اطلاعات درباره سئو .

بله با همین مقدار اطلاعات و پیش نیازها می توان کار سئو را آغاز کرد و در آینده یک سئو کارحرفه ای شد ولی نه اینکه بتوان در یک لحظه و با این امکانات یک سئوکار حرفه ای شد. سئو یک کار زمان بر است. یعنی هم فراگیری علم و دانش آن بر اساس تجربه و کار است و به نتیجه رسیدن کار سئو یک پروسه طولانی مدت است.

 

 

راه های شروع و انجام سئو بسیار متنوع و گوناگون است اما مهم است که بهترین روش در بهترین زمان انجام پذیرد. می توان این قدم ها و پله ها را به عنوان آغاز کار و مقدمه ایی بر کار سئو تلقی کرد:

به دنبال کلمات کلیدی مرتبط باشید.

با استفاده از نرم افزارهای جستجو کلمه کلیدی٬ یک کلمه و یا دسته ایی از کلمات که به تجارت و برند شما مربوط است را شناسایی کنید و سپس روی کلمه کلیدی مرتبط کار کنید. شناسایی کلمه کلیدی مهم است و به اصطلاح خشت اول کار یک سئو کار حرفه ای بررسی کلمه کلیدی است .اضافه و یا کم کردن حتی یک حرف شما را از آنچه موردنظرتان هست دور می کند. استفاده از کلمه کلیدی مناسب این فرصت را به شما می دهد که دسته های جدید و بخش های تازه در سایت خود بوجود آورید و با استفاده از این دسته ها بتوانید کاربر بیشتری به را سایت خود منتقل کنید. فایده این دسته بندی و بخش کردن اطلاعات سایت این است که کاربران ممکن است به موضوعات شما علاقه مند شوند و لیست اطلاعات شما مورد علاقه آنان باشد.

هم چنین کلمه کلیدی را بطور مرتب پیگیری و دنبال کنید. ببنید که الان در چه رتبه ایی قرار دارید و در صفحه چندم جستجو ظاهر می شوید و همین طور سایت های دیگری که در رتبه های نخست قرار دارند را هم بررسی و تحلیل کنید تا متوجه شوید که چه نوع کلمات کلیدی آن ها را به رتبه های نخست و صفحه اول آورده است. این کار به شما بسیار کمک می کند تا بتوانید به صدر نزدیک شوید.

تشخیص اینکه چه محتوایی مورد نیاز است و چگونه می توان آن را بهبود بخشید.

آنچه مد نظر کاربران و استفاده کنندگان است باید دستور کار شما قرار گیرد. ساخت و ایجاد محتوای شما باید بر اساس نیاز کاربر باشد چون شما سایت خود و اطلاعات خود را جز برای استفاده آنان طراحی و بهینه سازی نمی کنید و البته یادتون هم که نرفته٬ محتوا پادشاهه! با شناخت نیاز ، آنگاه باید محتوا را بسازید. سعی کنید محتوا طوری باشد تا عمق نیاز کاربر را براورده کند و ارزشمند باشد طوری که خواندن و استفاده از مطلب شما برای او سودمند باشد. جستجوی کاربران هم بسیار مهم است یعنی اینکه جستجو چه کلمات و عباراتی را شامل می شود و اطلاعات سایت شما نیاز کاربر را برطرف کند. شاید شما روی یک کلمه خاص تمرکز کرده اید و کاربران با هم معنی آن کلمه جستجوی خود را انجام می دهند. یا اینکه آنان درباره مشکلات جستجو می کنند و شما فقط روی کلمات کلیدی بعد از حل مشکل کار کرده اید. برای مثال جستجو درباره سرما و یخ زدگی است و شما درباره گرم کردن و … محتوا نوشته اید.

هوشیار باشید که روبات های گوگل سایت شما را قبول کنند.

برای اینکه کاربران بتوانند به سایت و بلاگ شما بروند و استفاده کنند ابتدا سایت شما باید در دسترس آنها باشد یعنی بتوانند سایت شما را پیدا کنند. محتوایی که شما می سازید هم باید برای کاربر قابل استفاده باشد و در عین حال روبات ها هم محتوا را قبول کنند. بحث روبات ها و خزنده ها و اسپایدرها و یا اسم های دیگر بسیار مهم است و نباید نادیده گرفته شود. در این جا به بعضی از نکات درباره مقبولیت محتوای شما توسط روبات اشاره می کنیم:

. کاری کنید که آسان در دسترس باشید: مطمئن شوید که هیچ صفحه ایی وجود ندارد که دریافتش از صفحه اصلی شما برای کاربران مشکل باشد.

. سعی کنید که URL شما تا حد امکان کوتاه باشد.

. روبات ها نوشته هایی که قسمتی از یک تصویر هستند را ایندکس نمی کنند: سعی کنید نوشته ها خارج از تصویر باشند و همین طور در منبع HTML بصورت نوشته باشد.

. هوشیار باشید که صفحات شما گاهی مورد خزش قرار گیرد: اگر این طور نباشد به این مفهوم است که گوگل در ایندکس محتوا شما دچار مشکل شده است.

تمرکز شما روی دریافت لینک باشد تا لایک گرفتن

واضح است که سیگنال های شبکه های اجتماعی بسیار سودمند است اما از تاثیر لینک ها هم غافل نشوید. برای بدست آوردن بک لینک٬ محتوای شما باید ارزش لینک دادن را داشته باشد و غنی و جذب کننده و ناب باشد. در ضمن بهتر است بدانید یک دامین خوب٬ در خاطره ها می ماند و به راحتی نوشته می شود. اگر دامنه شما بدترکیب و بی اسلوب است آن را تغییر دهید. شاید برای بدست آوردن دامنه مناسب و مربوط به فعالیت و کلمه کلیدی مجبور شوید که هزینه کنید اما ارزش این هزینه کردن را دارد. اعتبار و مقبولیت خود را در طول زمان با بازاریابی صحیح بدست آورید . سعی کنید در فعالیت و تجارت خود به عنوان یک حرفه ایی شناخته شوید. حضور در کنفرانس ها و همایش ها که مربوط به تجارت شماست بسیار اثربخش است. اگر بتوانید خود را صاحب سبک و دارای یک فن بخصوص در فعالیت خود نشان دهید همه خواستار همکاری و ارتباط با شما خواهند شد. اگر تازه شروع کرده اید و توانایی حضور در همایش های تخصصی را ندارید از محله و منطقه خود شروع کنید و نشان دهید که در آن موضوع توانایی دارید. با این روش با دوستان و آشنایان فعال در کار و فعالیت خود آشنا می شوید و می توانید با هم همکاری کنید و به یکدیگر مشورت دهید .

 

 1. http://shishekar.niloblog.com/p/12/%D8%B1%D8%A7%D9%87%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D9%81%DB%8C%D8%AF-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%A8%D9%87%DB%8C%D9%86%D9%87-%D8%B3%D8%A7%D8%B2%DB%8C-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%AA
 2. http://shishekar.niloblog.com/p/11/%D8%A8%D9%87%D8%A8%D9%88%D8%AF-%D8%B7%D8%B1%D8%A7%D8%AD%DB%8C-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%AA-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D9%81%D8%A7%D8%AF%D9%87-%D8%A7%D8%A8%D8%B2%D8%A7%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B3%D8%AA%DB%8C%D8%A7%D8%A8%DB%8C-%D8%B1%D9%86%DA%AF
 3. http://shishekar.niloblog.com/p/10/%D9%86%DA%A9%D8%AA%D9%87-%D8%A8%D8%B1%D8%AA%D8%B1-%D8%B7%D8%B1%D8%A7%D8%AD%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B3%D8%AA-%D8%A2%D9%88%D8%B1%D8%AF%D9%86-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%AA-%D8%A7%DB%8C%D8%AF%D9%87
 4. http://shishekar.niloblog.com/p/9/%D8%B1%D9%88%D9%86%D8%AF%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D8%AA%D8%B1-%D8%B7%D8%B1%D8%A7%D8%AD%DB%8C-%D8%B3%D8%A7%D9%84-2020
 5. http://shishekar.niloblog.com/p/8/%D9%86%DA%A9%D8%AA%D9%87-%D9%85%D9%87%D9%85-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B3%D8%AA%DB%8C%D8%A7%D8%A8%DB%8C-%D8%A8%D9%87%D8%AA%D8%B1-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%AA-%D8%B7%D8%B1%D8%A7%D8%AD%DB%8C-%D8%B4%D8%AF%D9%87
 6. http://darbshishe.blogtez.com/post9.php

http://darbshishe.blogtez.com/post13.php

 


:: بازدید از این مطلب : 80
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : سه شنبه 14 بهمن 1399 | نظرات ()
نوشته شده توسط : احمد

سیستم نظارت تصویری در املاک در چند سال اخیر به شکل شگرفی در حال تحول مداوم است. امروزه، همه چیز در امر نظارت آسان تر به نظر می رسد. فناوری های پیشرفته از اشیا  با ارزش ما در منزل و یا محل کار محافظت می کنند. اما اگر عملکرد این فناوری ها مختل شود چه می کنید؟ اگر قیمت زیادی برای آن پرداخت کرده باشید و نتیجه مطلوبی نسیب شما نشود چه واکنشی نشان می دهید؟

سیستم های نظارت تصویری یک روش محبوب برای کنترل مداوم اموال است. اما مشکل اصلی این است که سیستم های نظارت تصویری مبتنی بر انسان با نواقص و محدودیت های زیادی روبرو هستند.همچنین در میان عموم مردم دیده شده است که  پیچیدگی تکنولوژیکی این سیستم ها خیلی از شهروندان را به وحشت می اندازد. اما کاملا واضح است که این تکنولوژی ها باعث می شوند ما احساس امنیت کنیم و امنیت را در لحظه لحظه زندگی خود لمس کنیم.

با این حال ، در مورد اطمینان از حفظ حریم خصوصی توسط تکنولوژی های نظارت تصویری تردیدهایی وجود دارد و این نگرانی ها قابل درک است. سو استفاده کنندگان از حریم خصوصی هر گوشه منتظر می مانند تا فرصتی برای ضربه زدن به امنیت دیگران پیدا کنند. سوال اصلی این است که آیا باید تسلیم شد و به محافظت شخصی از املاک بازگردیم؟ قطعا چنین تصمیمی درست نیست.

به همین دلیل است که ما به گذشته باز نخواهیم گشت و تصمیم آینده جوامع ما این است که از تکنولوژی به نفع بهبود کیفیت زندگی استفاده کنیم. بنابراین مزایای بی شماری باعث می شود یک سیستم نظارت تصویری هوشمند ارزش آزمایش را داشته باشد. در این مطلب به این موضوع می پردازیم که چگونه بهترین راه حل را در سیستم های نظارت تصویری پیدا کنیم؟ کدام سیستم برای محافظت از ما در برابر تهدیدهای ناقضان حریم خصوصی امن ترین است: واحد پردازش داخلی یا سیستم های مبتنی بر تکنولوژی های ابر؟ کدام یکی بهتر است.

تمایل انسان به ایمنی بیشتر محیط زندگی

این موضوع کاملا طبیعی است که هر انسانی می خواهد احساس امنیت کند. در هرم نیازها که به هرم سلسله مراتب نیاز های مازلو معروف است، دو نکته اساسی وجود دارد. اول اینکه همه انسان ها می خواهند نیازهای فیزیولوژیکی خود یعنی نیاز به غذا ، آب ، گرما و استراحت – را برآورده کنند. در وهله دوم، همچنین یک نیاز اساسی دیگر به نام امنیت نیز وجود دارد. در تعریف واژه امنیت این واژه را فقط به معنای دور نگه داشتن سارقین از اموال تعریف نمی کنند امنیت در دنیای امروز به شدت با تکنولوژی همراه شده است. به هر ترتیب همه ما اشتیاق داریم که احساس امنیت کنیم و برای رسیدن به آن آماده هستیم که کارهای زیادی انجام دهیم.

حقیقت اصلی در رابطه با امنیت ، تعریف آن است. امنیت فقط به معنای دور نگه داشتن سارقین از ملک شخصی نیست. مسئله پیچیده تر است. انسانها برای حریم خصوصی خود ارزش قائل هستند و در نتیجه سعی می کنند از کل حریم خود دفاع کنند. به عبارتی دقیق تر نه تنها ایمن نگه داشتن اشیا با ارزش برای ما مهم است بلکه دوری از دید دیگران نیز برای ما مهم است. ما تلاش می کنیم تا از حریم خصوصی خود محافظت کنیم ، چه در مورد خانه ها یا مشاغل  وچه درباره داده های حساس و مالیکت های معنوی شغلی. سیستم نظارت تصویری در املاک در نهایت منجر به افزایش حس ایمنی در محیط زندگی می شود.

حریم خصوصی

بیایید با این سوال ادامه دهیم، داده ها چرا اینقدر مهم  هستند؟ موارد متعدد تجاوز به حریم خصوصی ثابت می کند که داده های ثبت شده در شرکت های بزرگ و ارگان های دولتی هویت افراد را بسیار سریع پیدا می کنند. این موضوع تصاحب داده ها می تواند منجر به یک ناراحتی عمده و سرقت در مقیاس بزرگ شود. تهدیدهای اصلی در خصوص جمع آوری گسترده اطلاعات از افراد یک جامعه در نهایت حریم خصوصی ، جمع آوری اطلاعات ، پردازش ، انتشار و حمله به افراد را در بر خواهد داشت. بنابراین وظیفه اصلی صنعت حفاظت تصویری و امنیت، حفاظت از داده های به دست آمده توسط سیستم های نظارت تصویری است.

شرکت های امنیتی و حفاظت تصویری دائما به شما می گویند که شما می توانید امنیت داشته باشید اما این را نمی گویند که در نهایت با بدست آوردن امنیت، حریم خصوصی خود را از دست می دهید. آنها می گویند شما می توانید حریم خصوصی داشته باشید ، اما امنیت خود را از دست خواهید داد. این اعتقادات رایج ، نسل جدیدی از شرکت ها را به ایجاد اولین راه حل های امنیتی برای حفظ  امنیت به همراه حفظ حریم خصوصی سوق داده است. به عبارت دیگر، در حال حاضر سیستم های امنیتی متمرکز بر عدم رعایت حریم خصوصی مبتنی هستند و این موضوع یک چالش بسیار بزرگ در این صنعت به حساب می آید.

سیستم نظارت تصویری در املاک

بیشتر بخوانید:   هایک ویژن    نصب دوربین مدار بسته     تی وی تی   قیمت دوربین مداربسته

سیستم های مبتنی بر ابر

در حال حاضر سیستم های مشهور نظارت تصویری هنگام ایجاد سیستم های امنیتی خود اطلاعات کاربران را بر روی فضاهای ابری  بارگذاری می کنند. در مورد ایمنی این موضوع بحث های طولانی شکل گرفته است و نگرانی های فزاینده ای درباره حریم خصوصی ایجاد می کند. این سیستم ها اغلب در حصول اطمینان برای حفظ حریم خصوصی شکست می خورند و در برابر هک شدن به شدت آسیب پذیر هستند. این یک راز نیست که برخی از شرکتهای مبتنی بر فناوری های ابری با ادارات پلیس همکاری می کنند. همچنین یادتان باشد که  اگر داده های شما بیش از حد در دسترس باشد ، شرکت های فناوری می توانند آن را به تبلیغ دهندگان بفروشند.

همچنین داده های بارگذاری شده روی ابر در معرض هرکسی قرار می گیرد تا در آن دخالت کند. شرکت های ارائه کننده خدمات امنیت در حال حاضر مسئولیت کمی در مورد امنیت این اطلاعات را بر عهده می گیرند و هیچ کس در مورد نحوه استفاده سایر شرکت ها از این اطلاعات تعهدی ارائه نمی دهد .این یک موضوع کاملا پذیرفته شده است که هنگامی که سیستم خانه هوشمند دسترسی از راه دور را امکان پذیر می کند ، امنیت و حریم خصوصی قربانی این امنیت می شود و از بین می رود. بنابراین در سیستم نظارت تصویری در املاک پیشنهاد ما این است که از سیستم های مبتنی بر ابر کمترین استفاده انجام شود.

واحدهای پردازش داخلی

همه بحث های ذکر شده در بالا ما را به این نتیجه می رساند که نگهداری داده ها در یک واحد پردازش داخلی ایمن تر و خصوصی تر است. چنین انتخابی  ما را از چشم دولت ها ، شرکت ها ، تبلیغ کنندگان و هکرها دور نگه می دارد و از آنجا که بازار فعال است ، راه حل های آن بخش به سرعت ارائه می شود

همچنین به لطف پیشرفت های اینترنت اشیا ، محاسبات و یادگیری ماشین ، یافتن سیستم های نظارتی محافظ به شکل خصوصی در آینده نزدیک در بازار ارائه خواهند شد. یک “معماری” محرمانه محور تصاویر دوربین را در داخل ملک پردازش و ذخیره می کند و به این ترتیب پیشرفته ترین فن آوری را با محافظت از حریم خصوصی پیشرفته ترکیب می کنند.

به عنوان مثال ، شرکت هایی هستند که در حال کار بر روی یک راه حل ساده برای ایجاد امنیت و حفظ حریم خصوصی افراد به شکل همزمان هستند. چنبن فناوری هایی  از دوربین های IP ویژه ای استفاده می کند که در گروه هایی با دستگاه محاسبه الگوریتم های مبتنی بر هوش مصنوعی کار می کنند. یک الگوریتم AI (هوش مصنوعی) تمام تصاویر گرفته شده توسط دوربین ها را تجزیه و تحلیل می کند و به محض تشخیص ناهنجاری ها ، آن را به کاربر نهایی اطلاع می دهد. این سیستم ها هیچ یک از داده های مشتریان را در فضاهای ابری  بارگذاری نمی کنند بلکه  آنها حریم خصوصی و تمام اطلاعات را در خانه مشتری حفظ می کنند.

سیستم های نظارت هوشمند

همچنین کاربرانی که مایلند بدانند فرزندشان یا دیگر اعضای خانواده چه زمانی در فضای باز محوطه در حال بازی هستند می توانند دوربین ها را برای تشخیص این موضوع تنظیم کنند. اگر آنها می خواهند چشم خود را بر روی سارقین متمرکز کنند ، در انجام آن آزاد هستند.

به عبارتی دیگر سیستم های نظارت هوشمند با تطبیق صورت و فناوری تشخیص ژست کار می کنند. آنها می توانند افرادی را که به سیستم وارد نشده اند ، شناسایی کنند و در این صورت امنیت را به کاربر هدیه می دهند. این ابزار به یک پروتکل اخلاقی احترام می گذارد. به جنسیت ، نژاد یا سن خاصی حساس نیست. هدف آن تشخیص رفتار مشکوک بدون هدف قرار دادن هویت های فردی است. با شناسایی افرادی که بخشی از برنامه روزانه شما نیستند ، سیستم هر نوع خطر امنیتی را کاهش می دهد.

جدیدترین سیستم های نظارت تصویری واحد پردازش داخلی ویژگی بسیار مهم حفاظت از حریم خصوصی را مد نظر قرار داده اند و در نتیجه می توان گفت که جدیدترین فناوری ها ، انواع روشهای نظارتی پیشرفته را ارائه می دهند. تنها وظیفه ما انتخاب صحیح است. موردی که نه تنها از املاک و اشیاء با ارزش ما بلکه از حریم خصوصی ما نیز محافظت می کند. اعتقاد ما بر این است که سیستم نظارت تصویری در املاک می تواند چهره خانه های ما در آینده نزدیک را به طور کل دچار تغییرات بنیادین کند.

بیشتر بخوانید:   دوربین‌ مداربسته تحت شبکه     بهترین دوربین‌ مدار بسته      دوربین حرارتی        دوربین اچ دی:: بازدید از این مطلب : 88
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : سه شنبه 14 بهمن 1399 | نظرات ()
نوشته شده توسط : احمد

 

تجربه کاربر یا طراحی UX مشخصه طراحی محصول است، چه طراحی سایت باشد، چه برنامه تلفن همراه یا چیز دیگری که می تواند در دسترس کاربر قرار بگیرد. در حالی که باید واضح باشد که UX برای طراحی محصول ضروری است اما برخی از طراحان UX تصورات غلط زیادی درباره آن دارند.

اما واقعیت این است که اگر طراحی UX شما با مخاطب مورد نظر خود همگام شود، محصول شما رونق گرفته و رشد می کند اگر اینطور نیست، باید بیشتر تلاش کنید.

معرفی 5 نکته برتر و اساسی برای طراحی UX

این راهنما اصول اولیه دستیابی به فرآیند طراحی UX را در یک سطح مفهومی را پوشش می دهد و این نکات به شما کمک می کند تا دریابید که چگونه یک طراح UX حرفه ای تر شوید.

 1. به هنگام طراحی UX، چرخ را دوباره اختراع نکنید

طراحی UX همه چیز مربوط به تعامل کاربر است. به همین ترتیب، تعامل کاربر یکی از مهم ترین عناصر در توسعه برنامه است.

اما طراحانی که دست به طراحی UX می زنند، اغلب قربانی ذهنیت اختراع مجدد چرخ یا تلاش برای رفع آنچه به وجود آمده نیستند.

یک دلیل وجود دارد که اکثر وب سایت ها و برنامه های تلفن همراه به شکلی که ساخته می شوند ساختار دارند و اتفاقا کار هم می کنند، چرا؟ زیرا کاربران به آن عادت کرده اند و اینجا است که کسی که کار طراحی UX انجام می دهد، باید دست به کار شود و تغییراتی را در این روند به وجود بیاورد.

این روانشناسی عادت همیشگی است و کاربران همیشه تغییر را دوست ندارند و آنها به شیوه معمول ارائه عادت دارند و دوست ندارند با همه چیز متفاوت برخورد کنند.

معمولا، این تمایل به نوآوری چرخ باعث ظهور غیرقابل توصیف غیرمستقیم، طرح های رنگی عجیب، قرار دادن فونت ها در مکان های اشتباه و الگوهای ناوبری گیج کننده می شود.

هدف این است که یک محصول را از بقیه متمایز کنیم و با این حال، این رویکرد تعامل را درگیر می کند و به جای تمایز، کسانی را که می خواستید جذب و درگیر شوند، می ترساند و کسی که کار طراحی UX انجام می دهد باید به خوبی از پس این مشکلات بر بیاید..

به همین دلیل بهتر است از طرح های آزمایش شده در سراسر یک محصول با ترفندهای جزئی استفاده کنید تا اهداف خاص خود را متناسب کنید.

این رویکرد بلافاصله باعث می شود تا کاربران با سیستم عامل شما آشنا شوند و به آن ها اجازه دهد بدون اینکه از چیدمان های ناآشنا اذیت شوند، از آن استفاده کنند.

به عنوان مثال، هیچ دلیلی برای جابجایی نوار پیمایش از بالای صفحه به پایین یا تغییر نحوه پیشبرد کاربران در یک برنامه تلفن همراه وجود ندارد.

 

شرکت طراحی سایت       ساخت سایت     

 1. آن را ساده نگه دارید و از طراحی ریسپانسیو استفاده کنید

مشکل بزرگ دیگری که اغلب در فرآیند طراحی UX اتفاق می افتد زمانی است که همه چیز به خاطر سود خودشان خیلی پیچیده می شود.

الگوهای آشنا برای کاربر در آنجا وجود دارد اما این الگوهای خیلی زیاد هستند و به همین دلیل، طراحی  UXبه خوبی کار نمی کند.

هنگامی که کاربر به صفحه ای می رسد که به معنای واقعی کلمه دارای عناصر مختلف است و تایپوگرافی را در آن مشاهده نمی کند و عناصر موردنیاز آن نمی بیند، نتیجه نهایی این است که کاربر در جاهای دیگر و سمت رقیبان شما حرکت می کند و این بر خلاف آنچه می خواهید است.

به همین دلیل، بهتر است همه چیز را کاربر پسند نگه داریم. هدف شما این است که توجه کاربر را به گرفتن آنچه در وب سایت شما نیاز دارد، نگه دارید. آن ها را از هدف خود منحرف نکنید و مطمئنا باشید که به هدف خود خواهید رسید.

هر صفحه یک هدف قطعی دارد، به عنوان مثال، صفحه پرداخت فقط مواردی را دارد که برای فرایند پرداخت نیاز است.

صفحه تماس فقط حاوی اطلاعات تماس و / یا فرم است و نکاتی درباره عادت های نظافت شخصی نیست.

هدف از هر صفحه و هر مولفه موجود در آن فورا توسط کاربر قابل فهم و بدون توضیح است.

هر گونه اطلاعات اضافی اما غیر ضروری به پایین صفحه می رود، به عنوان مثال، لیست اضافی در انتهای پست با محتوای “شما نیز ممکن است دوست داشته باشید” داشته باشید.

  طراحی سایت شرکتی

 1. نیازها و خواسته های مخاطبان مورد نظر خود را درک کنید

درک نیازها و خواسته های مخاطبان هدف شما ممکن است به عنوان یک نکته آشکار طراحی UX به نظر برسد، اما باید حتما آن ها را دید.

دقیقا مانند هر جای دیگری، طراحان نمی توانند طرح صحیح طراحی UX را بدون درک نیازها و خواسته های مخاطبان هدف تشخیص دهند و باید کسی که طراحی UX انجام می دهد، انتظار مشتریان را بداند.

چرا این یک مشکل است؟ به دلیل این فرض نادرست که اگر شما در بخش بازار فعالیت می کنید، بدون مطالعه آن می فهمید که مخاطب چه چیزی می خواهد و به چه چیزی احتیاج دارد. در حالی که ممکن است برخی از شهود شما با این مسئله به طور کلی مشکل داشته باشد.

با استفاده از این دو مرحله، این اطلاعات حیاتی از تجربه کاربری را درست در طی مراحل طراحی بدست آورید:

 • نظرات خود را از طریق نظرسنجی از کاربران خود جمع کنید
 • نحوه استفاده کاربران از محصول شما یا محصولات مشابه را بصورت حضوری یا از راه دور مشاهده کنید

در اینجا نوع سوالاتی وجود دارد که ممکن است این اطلاعات برای شما جواب دهد:

 • کاربران شما، از نظر جمعیتی، چه کسانی هستند؟ (به عنوان مثال: آقایان، زنان، افراد باهوش فناوری، مبتدیان فناوری، بزرگسالان جوان و غیره)
 • نیازهای کاربران شما چیست؟ چگونه می توانید برای نیازهای آنها راه حلی ارائه دهید؟
 • چگونه رابطه بین نیازهای آن ها و گزاره ارزش شما در طراحی رابط آشکار می شود؟

پاسخ به این سوالات پایه و اساس یک ایده طراحی معتبر UX را تشکیل می دهد.

طراحی سایت تهران:: بازدید از این مطلب : 243
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : سه شنبه 14 بهمن 1399 | نظرات ()
نوشته شده توسط : احمد

 

در حال حاضر میلیونها دوربین مداربسته نظارتی در فضاهای عمومی در سرتاسر جهان وجود دارد؛ ابزاری که در کمتر از دو دهه توانایی های منحصر به فردی به دولت ها و پلیس برای نظارت بر رفتار شهروندان داده است. در پشت این لنزها، دوربین های مداربسته به روشی تغییر می کنند که مردم اغلب به سختی از آنها آگاه هستند و دراین میان حفظ حریم خصوصی شهروندان موضوعی است که باید بیشتر به آن پرداخته شود.

در حال حاضر تشخیص چهره داغ ترین موضوع صنعت دوربین های مداربسته و سیستم های نظارت تصویری به حساب می آید. چرا که در تعدادی از شهرهای جهان، در ایالات متحده آمریکا، چین، آلمان، سنگاپور و دیگر شهر های متروپل جهانی این فناوری به شدت مورد استفاده قرار می گیرد. پلیس در این کشورها استدلال می کند که استفاده از چنین سیستم هایی به آنها این امکان را داده است که این فناوری را برای شناسایی تروریست های بالقوه و سایر مجرمان شناخته شده بکار گیرند. اما این موضوع  همراه با نگرانی های مختلف نیز هست. گسترده ترین انتظار مردم عادی حفظ حریم خصوصی و ناشناس ماندن در مکان های عمومی است – که عملا با چنین اقداماتی از سوی دولت ها با تعرض مستقیم روبرو می شود. در حال حاضر ابهامات در تکنولوژی تشخیص چهره باعث شده است که بازنگری های زیادی در نحوه استفاده از آن صورت گیرد.

نواقص عملکرد دوربین های تشخیص چهره

سوال مهم بعدی این است که این سیستم های تشخیص چهره در حال حاضر تا چه اندازه به درستی کار می کنند؟ تحقیقات نشان می دهد که میزان موفقیت این دوربین ها در شناسایی چهره ها حتی تا میزان 2٪ هم پایین می آید. همچنین این فناوری در شناسایی افراد مختلف و خصوصا زنان پوست تیره بسیار کم دقت است و در نتیجه استفاده از چنین فناوری با این همه نواقص آشکار، امکان تشدید تنش ها بین اقلیت های قومی و پلیس را  افزایش می دهد. این موضوع در کشورهایی مانند ایران و دیگر کشورهای خاورمیانه که اقلیت های قومی و مذهبی زیادی در آنها سکونت دارند بیش از دیگر کشورها مهم جلوه می کند.

همچنین این مسئله می تواند با یک موضوع بحث برانگیز دیگر، یعنی به نحوه استفاده پلیس از پایگاه داده های بسیار بزرگ و متمرکز از چهره های مردم عام دامن بزند. به طور معمول این پایگاه داده های بزرگ شامل تصاویری از افراد بازداشت شده است که ممکن است هرگز به جرمی محکوم نشده باشند و بعید به نظر می رسد که کسی با جمع آوری این داده ها رضایت داشته باشد. به همین دلایل استفاده از نرم افزار خودکار تشخیص چهره بسیار بحث برانگیز بوده  و تا زمانی که این فناوری به اطمینان بیشتری دست پیدا نکند، باید در نحوه استفاده از آن تجدید نظر شود.ابهامات در تکنولوژی تشخیص چهره

در همین حال و به دلیل موضوعات و نگرانی هایی که مطرح شده، در شهر سانفرانسیسکو در ایالات متحده استفاده از تشخیص چهره در سیستم های عمومی برای مدتی کوتاه ممنوع شده است. انتظار می رود سایر شهرهای جهان نیز از این روش پیروی کنند تا مقرارت مشخصی در نحوه استفاده از این تکنولوژی به تصویب پارلمان ها و دیگر نهادهای قانون گذار برسد. ما هنوز نمی دانیم که این تکنولوژی در ایران مورد استفاده گسترده قرار گرفته است یا نه ؟ سوال دیگر این است که آیا برنامه خاصی در میان سیاسیون برای آینده در دستور کار است یا خیر؟ به هر ترتیب این نگرانی یک موضوع جهانی است. ابهامات در تکنولوژی تشخیص چهره موضوعی است که در کشور ما نیز باید از همین امروز به آن توجه ویژه شود.

دنیای فردا تحت نظارت دوربین ها!

تشخیص چهره سوالات بزرگتری را نیز برجسته می کند که پیرامون آنها استفاده از انواع دوربین ها و سیستم های نظارتی برای جامعه قابل قبول شناخته شده است. این  یک واقعیت پیچیده است که دوربین های نظارتی هر روز پیچیده تر می شوند بدون اینکه لزوماً تفاوت زیادی با مدل های آنالوگ سابق خود از نظر ظاهر داشته باشند. هیچ نشانه و اطلاعاتی وجود ندارد که در مورد قابلیت های پیشرفته آنها به ما بگویید، این بدان معناست که فعالیت های پشت سر این دوربین ها شفافیت کمتری پیدا می کنند و در نتیجه شما نمی دانید که با استفاده گسترده از این سیستم ها چه بلایی قرار است بر سر جامعه آینده بشریت بیاید.

برای مثال همزمان با کوچک سازی این فناوری و کاهش هزینه های نصب و راه اندازی، انواع جدیدی از دوربین ها از جمله دستگاه های ویدئویی، هواپیماهای بدون سرنشین و دیگر تجهیزات نظارتی نیز به وجود آمده اند. در عین حال، تکنیک های تصویربرداری و ضبط بیشتر و بیشتر استاندارد و گسترده شده اند. این تکنولوژی ها، امکان ارتباط بیشتر بین سیستم ها را فراهم می کند و کیفیت را تا آنجا افزایش داده است که تصاویر می توانند در دادرسی های قانونی یک گواهی قابل اعتماد به حساب آیند.

علاوه بر تشخیص چهره ، ما شاهد ظهور دوربین هایی هستیم که قادر به ردیابی و تشخیص اشیا نیز هستند، به علاوه پیشرفت در تجزیه و تحلیل سر و صدا یا بو نیز از دیگر قابلیت های دوربین های مداربسته نوین به حساب می آیند. نیروهای پلیس در ایالات متحده و انگلیس سیستم هایی را آزمایش می کنند که پیش بینی می کند افراد احتمال ارتکاب جرم را دارند یا خیر.  همه این موضوعات در کنار هم یک جهش کوانتومی از دوربین های مداربسته قدیمی به سمت آینده است. دوربین هایی که در یک تحول سریع اگر چه ممکن است در ظاهر به امنیت بیشتر محیط های شهری کمک کنند اما در اصل خودشان به یک چالش امنیتی در آینده تبدیل خواهند شد.

بیشتر نظرسنجی ها حاکی از آن است که عموم مردم طرفدار استفاده از دوربین های مداربسته هستند ، اما سوال اصلی این است که اگر عموم مردم بدانند که این سیستم های نظارتی نوین قادر به چه کارهایی هستند آیا همچنان از این سیستم ها پشتیبانی می کنند؟ با توجه به اکثر واکنش ها در رسانه ها برای شناسایی چهره ، به نظر می رسد که جواب این سوال قطعا منفی باشد.

ابهامات در تکنولوژی تشخیص چهره می تواند وقایع ناگواری برای نسل آینده رقم بزند. بنابراین حاکمیت و مقررات باید سریعاً متحول شوند تا قوانین شفافی برای استفاده از این تکنولوژی تدوین شوند. آیا ایران نیز برای چنین مشکلی که احتمالا در آینده گریبان جامعه را خواهد گرفت تدابیری اندیشیده است؟

بیشتر بخوانید:   هایک ویژن   تجهیزات دوربین مداربسته    نصب دوربین مدار بسته:: بازدید از این مطلب : 84
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : سه شنبه 14 بهمن 1399 | نظرات ()
نوشته شده توسط : احمد

 

طراحی سایت ریسپانسیو (واکنش گرا) با طراحی سازگار ​​تفاوت دارد و آیا می توانید با انتخاب سبک مناسب طراحی سایت، طراحی UX خود را بهبود دهید؟

در این مقاله قصد داریم تا برای شما از مزایای استفاده این نوع طراحی ها بگوییم و ببینید که کدام یک گزینه بهتری برای طراحی هستند.

همه کاره بودن و وجود تنوع دستگاه های تلفن همراه، طراحان وب و برنامه ها را ترغیب کرده است تا صفحه های مختلفی را برای سایت ایجاد کنند.

از یک مانیتور بزرگ دسکتاپ گرفته تا صفحه نمایش ساعت هوشمند کوچک، می توانید به راحتی به اطلاعات دسترسی پیدا کنید.

مطمئنا این موضوع می تواند چالش برانگیز باشد که چگونه می توانید سایت خود را در تمامی دستگاه ها به درستی نمایش دهید و هر دو طراحی سایت ریسپانسیو و سازگار می توانند این چالش را برطرف کنند اما اگرچه ممکن است این دو نوع طراحی مثل هم دیگر عمل کنند اما بهتر است بدانید که هر کدام مزایا و معایبی دارند.

فکر می کنید کدام یک انتخاب مناسب برای شماست؟ کدام یک به بهترین وجه نیازهای شما را برآورده می کند؟

 

طراحی سایت پزشکی      طراحی سایت املاک       طراحی سایت صنعتی

طراحی سایت ریسپانسیو چیست؟

طراحی سایت ریسپانسیو و یا واکنش گرا فقط از یک طرح برای یک صفحه وب استفاده می کند و آن را برای دستگاه های مختلف، به صورت واکنش گرا تنظیم می کند تا بتواند روی صفحه نمایش کاربر بهتر باشد، چه این یک کامپیوتر دسکتاپ، یک لپ تاپ، یک تبلت یا یک تلفن همراه، به هر حال با وجود طراحی سایت ریسپانسیو، به راحتی می توانید سایت خود را به کاربر نمایش دهید.
از نظر فنی، وب سایت های ریسپانسیو از Query ها برای هدف قرار دادن تصاویر، مقیاس بندی متن و تنظیم طرح استفاده می کنند تا سایت بتواند در هر اندازه صفحه نمایش متناسب باشد.

این کار را می توان به راحتی با HTML و CSS یا HTML5 و CSS3 انجام داد.

 

 

 

استارباکس نمونه یک طراحی سایت ریسپانسیو حرفه ای و کامل

 

طراحی سایت فروشگاهی       شرکت طراحی وب سایت      طراحی وب سایت شرکتی:: بازدید از این مطلب : 238
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : سه شنبه 14 بهمن 1399 | نظرات ()
نوشته شده توسط : احمد

تحول دیجیتال در صنعت امنیت موضوعی است که در حال ایجاد موج های متناوب برای تغییرات در صنعت امنیت در تمام حوزه ها است. در سالهای اخیر بسیاری از صنایع در معرض تحولات دیجیتال قرار گرفته اند. متاسفانه به مانند هر برنامه تغییراتی بزرگ، تلاش های تحول دیجیتال نیز غالباً برخلاف انتظارات عملکرد مطلوبی ندارند. با این وجود، با تشدید فشارهای تقاضا از سمت فضاهای تجاری، تعداد برنامه های تغییرات به سمت امنیت دیجیتال همچنان در حال افزایش است.

برای همه کسانی که از شنیدن تغییر رفتار به سمت دیجیتال خسته شده اند و معتقدند این یک مد تجاری جدید است، باید به این افراد توصیه کرد که دیدگاههای خود را با دقت بیشتری مورد بازنگری قرار دهند. اگر از تلفن هوشمند برای جستجو، یافتن، سفارش، خرید، ارسال پیام، تماشای فیلم، یادگیری، بازی و موارد دیگر استفاده می کنید باید بپذیرید که تغییرات دیجیتال یک ضرورت تجاری بوده است و همه افراد جامعه از این تحول دیجیتال نفع می برند.

بر هیچ کس پوشیده نیست که نحوه زندگی ما در طول بیست سال گذشته به طور قابل توجهی تغییر کرده است و این موضوع باید در نحوه تجارت ما نیز منعکس شود. یادمان باشد که تحول دیجیتال چیزی فراتر از فناوری است . این تغییرات به افراد امکان می دهد تا مشکلات سنتی خود را به روش های جدید و بهتری نسبت به گذشته حل کنند. معنای بهتر برای تحولات دیجیتال در زندگی روزمره می تواند این باشد که مشکلات ما سریعتر، با هزینه کمتر و با استفاده از منابع کمتر حل می شوند.

 اینترنت اشیا ، فعالیت مجرمانه و امنیت

تعداد دستگاههای متصل به اینترنت در سراسر جهان با نرخ نمایی در حال افزایش است. انتظار می رود تا پایان سال 2025 تعداد  75.44 میلیارد دستگاه متصل به اینترنت و با محوریت اینترنت اشیا در جهان فعال باشد. از سوی دیگر اینترنت اشیا  به معنای تحول دیجیتال فیزیکی برای متخصصان امنیتی است. مجرمان از ابزارهای دیجیتالی هوشمندتر مانند بدافزارها، هواپیماهای بدون سرنشین، سیگنال خوان ها و موارد دیگر استفاده می کنند که هم بر امنیت فیزیکی و هم امنیت سایبری تأثیر می گذارد. برای مقابله با این امر، تحول دیجیتال امکان دسترسی به متخصصان امنیتی را فراهم می کند. ما به عنوان متخصصان امنیتی، باید از نقش خود در تحول دیجیتال استقبال كنیم، زیرا امنیت مهمترین دیدگاه عملی همه افراد برای شناسایی و جلوگیری از تهدیدات علیه افراد و دارایی ها است.

یادمان باشد که همه تحولات با یک ایده تولید شده توسط افراد آغاز می شود و با تجربه خروجی توسط افراد یک جامعه کوچک یا بزرگ به پایان می رسد. بنابراین ، تحول دیجیتالی با افراد آغاز و پایان می یابد. برای اطمینان از زیربنای محکم هر دستور کار تحول دیجیتال ، مردم باید هدف مشخصی از تعامل داشته باشند. این موضوع همان جایی است که رهبران امنیتی می توانند همزمان با تمرکز بر حفاظت از مردم و دارایی های آنها، هدف بهبود و ارتقا سیستم ها را نیز به همکاران خود هدیه کنند.

همکاران غیر امنیتی باید درک کنند که خطرات امنیتی با سرعتی بالاتر از سازگاری شرکت ها پیش می روند. شما به عنوان یک فعال در صنعت امنیت ، از جنبشی حمایت می کنید که در آن همکاران شما  نیز در فکر و کار روزمره ، اقدامات مربوط به مدیریت ریسک امنیتی مربوط به شرکت خود را اتخاذ می کنند. پیام واضح است، تحول دیجیتال فرصت های فراوانی را ارائه می دهد و اینها باید در کنار تهدیدات امنیتی رو به گسترش ارزیابی شوند که می تواند به یک شکست تمام عیار در صنعت امنیت منجر شود.

تحول دیجیتال در صنعت امنیت

بیشتر بخوانید:   هایک ویژن    نصب دوربین مدار بسته     تی وی تی   قیمت دوربین مداربسته

 افراد بهتر ، فرایندها و فناوری کلی

مردم به طور کلی چیزهای بیشتری در زندگی خود نمی خواهند، آنها کیفیت بهتر در ابزار و نوع زندگی خود را جست و جو می کنند. مردم  داده های بهتر، فناوری بهتر و فرایندهای بهتر را پیش خرید می کنند.

تحول دیجیتال مزایای بهتر و قابل توجهی را برای امنیت ایجاد می کند: به عنوان مثال ، سنسورهای متصل به اینترنت اشیا، تجزیه و تحلیل ویدئویی و یادگیری ماشین تهدیدات را سریعتر شناسایی می کنند. فناوری های گردش کار و اتوماسیون ، پاسخ های معمول را شناسایی ، بررسی و اصلاح می کنند. فناوری مبتنی بر ابر مزایای زیادی مانند چابکی ، توانایی تحیلی در مقیاس بزرگ و تحرک را فراهم می کند.

تلفن های هوشمند  و دستگاه های دیجیتال متصل به اینترنت ارتباط و همکاری در زمان واقعی را فراهم می کنند. بنابراین رسیدگی به تمام نیازهای  برتر در یک رویکرد امنیتی ضروری است  و شما ابتدا باید بر اولویت ها و نیازهای تجاری تمرکز کنید.

به این فکر کنید که چگونه ساده سازی اساسی را در دستور کارهای تبدیل دیجیتال قرار دهید تا اطمینان حاصل کنید که پیچیدگی های موجود در تکنولوژی، خطرات غیرقابل کنترل زیادی ایجاد نمی کند. یادتان باشد که  طراحی مدیریت ریسک امنیت سازمانی در یک مدل عملیاتی کسب و کار ، قدرت همکاران  شما را برای تغییر ایمن و مطمئن در زمان آینده فراهم می کند.

تحول در جهان

نکته پایانی در این خصوص این است که به هر حال فناوری دیجیتال در حال دگرگونی جهان پیرامون ما است و تحول دیجیتال در صنعت امنیت در آینده نزدیک سرعت بیشتری هم خواهد گرفت و این تحولات بر هر حوزه امنیتی نیز خود به خود تأثیر می گذارد. در حال حاضر متخصصان امنیتی علاوه بر ارائه خدمات امنیتی سنتی ، خدمات امنیتی با تکنولوژی های روز را نیز باید توسعه دهند. پذیرش این امر بر استخدام پرسنل امنیتی ، آموزش و تعامل کارمندان در تیم امنیتی و همکاران غیر امنیتی تأثیر می گذارد. بنابراین کمربرندهای خود را محکم ببندید و آماده آموزش های جدید برای ورود به دنیای جدید با تغییر و تحولات تکنولوژیک سریع باشید.

بیشتر بخوانید:   دوربین مداربسته       دوربین مداربسته هایک ویژن       دوربین مداربسته برای منزل      تجهیزات دوربین مداربسته:: بازدید از این مطلب : 78
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : سه شنبه 14 بهمن 1399 | نظرات ()
نوشته شده توسط : احمد

 

برای بهبود طراحی وب سایت خود، چه روشی را در پیش گرفته اید؟ آیا می دانید که یکی از اصلی ترین موضوع ها برای بهبود طراحی سایت، شناسایی و استفاده از رنگ مناسب است؟

به شما پیشنهاد می کنیم که برای بهبود طراحی وب سایت خود، از رنگ های مناسب و قابل دسترسی برای همه استفاده کنید.

آیا می دانید بیش از 4 درصد از جمعیت نابینایان هستند؟ تغییرات مختلفی از نابینایی رنگ و سایر اختلالات بینایی می تواند بر خوانایی و قابلیت استفاده وب سایت شما تاثیر بگذارد.

این مهم است که شما اطمینان حاصل کنید که طراحی شما برای همه کاربران قابل دسترسی است و مهم نیست که رنگ آن ها را چگونه ببینند بلکه باید بتوانند به راحتی مقاله شما را مطالعه و وب سایت شما را بررسی کنند.

قابلیت دسترسی چیست؟

در اینجا چندین کنترل و استاندارد دسترسی به هنگام طراحی وب سایت وجود دارد که هدف کلی آن ها ارائه یک طراحی وب سایت و بهبود طراحی وب سایت است که هر کاربر می تواند با سهولت آن را درک کند.

نگرانی های دسترسی از هر چیز متفاوت است می توان به صدا، ناوبری و بازخورد، خصوصیات متن و رنگ اشاره کرد.

تغییرات مختلفی از جمله اختلالات بینایی، از جمله نابینایی رنگ، نگرانی اصلی در مورد یک رسانه بصری، مانند وب سایت است.

براساس آگاهی از رنگ کور، 1 در 12 مرد و 1 از 200 زن در سراسر جهان از نوعی نقص بینایی رنگ برخوردار هستند.

دستورالعمل ها و استانداردهای دسترسی برای بهبود طراحی وب سایت

هنگام صحبت از رنگ و دسترسی، نگرانی اصلی، تضاد بین رنگ های یک سایت است.

این شامل تضاد رنگ ها در پیش زمینه و پس زمینه، تضاد رنگ ها برای متن (از جمله نوع فونت و اندازه) و تقابل رنگ برای همه عناصر رابط کاربری است.

سندی وجود دارد که بهترین شیوه های دسترسی به وب از جمله رنگ را شرح می دهد. دستورالعمل های دسترسی در WCAG نسخه 2.1 ارائه شده است و همه موارد مورد نیاز برای دستیابی بیشتر به یک وب سایت را در بر می گیرد.

در اینجا می توانید اطلاعات بیشتری در مورد این دستورالعمل ها کسب کنید.

 

دسترسی به رنگ بهترین شیوه ها

 • تضاد کافی بین پیش زمینه و پیش زمینه ایجاد کنید. این مربوط به عناصر از هر نوع مربوط به یکدیگر است.
 • برای انتقال اطلاعات از رنگ و چیز دیگری استفاده کنید.
 • اطمینان حاصل کنید که عناصر تعاملی، ناوبری و منوی سایت به راحتی قابل شناسایی هستند.
 • اطمینان حاصل کنید که برچسب های فرم دارای رنگی به خصوص هستند که خواندن آن آسان است.
 • متن و عناصر تعاملی باید نسبت کنتراست حداقل 4.5 به 1 داشته باشند.

10 ابزار دستیابی به رنگ برای بهبود طراحی وب سایت

ابزارهای بسیار خوبی در دسترس هستند که به شما کمک می کنند همه چیز را از کنتراست با ترکیب رنگ گرفته تا ساخت پالت که تا حد امکان در دسترس است بررسی کنید.

در اینجا چند مورد به ابزارهای مخصوص بهبود طراحی وب سایت از طریق شناسایی و دسترسی به رنگ ها را به شما معرفی خواهیم کرد.

WebAIM Color Contrast Checker

WebAIM Color Contrast Checker بین کنتراست بین رنگ های پیش زمینه و پیش زمینه را بررسی می کند و با نسبت 4.5: 1 یا بالاتر برای شما هدف می گیرد.

Colorable

تست های رنگی با استفاده از تفاوت درخشش در تضاد هستند که باعث می شود هر رنگ قابل تشخیص باشد. بیشتر از رنگ پایه استفاده می کند بلکه باعث درخشندگی و اشیا اطراف می شود و با استفاده از این ابزار، شما می توانید به راحتی جهت بهبود طراحی وب سایت خود قدم بردارید.

 

     قیمت طراحی سایت

Color Safe

Color Safe به شما کمک می کند بر اساس دستورالعمل های WCAG پالت های رنگی در دسترس ایجاد کنید.

این پالت ها اطمینان حاصل می کنند که از خواندن بهینه از نسبت های مناسب زمینه و کنتراست استفاده می کنید و به شما در بهبود طراحی وب سایت، کمک شایانی می کند.

Web Accessibility Guidelines

Web Accessibility Guidelines دارای کنتراست رنگی است که رنگ های مختلفی را در زمینه های مختلف نشان می دهد که خواندن مطالب را برای کاربران شما آسان تر می کند.

برای ایجاد گزینه های پس زمینه و متن واضح و قابل فهم از آن جهت بهبود طراحی وب سایت می توانید از این ابزار استفاده کنید.

Stark

Stark یک افزونه Adobe XD و Sketch است که می توانید هنگام کار روی طرح ها، از قابلیت آزمایش آن استفاده کنید.

با استفاده از این پلاگین / افزونه، می توانید به راحتی کنتراست را امتحان کنید، یک شبیه سازی کوری رنگ را اجرا کنید یا حتی برای بهبود از پیشنهادات رنگی استفاده کنید تا جهت بهبود طراحی وب سایت خود، قدم بردارید.

Colors for All

Colors for All نمودار بصری رنگی در یک شبکه است که پینگ های ترکیبی را که مطابق با استانداردهای WCAG هستند نشان می دهد و می تواند در جهت بهبود طراحی وب سایت شما، کمک بسیار زیادی کند.

Color Blind Web Page Filter

Color Blind Web Page Filter به شما امکان می دهد یک آدرس اینترنتی (URL) را در آن قرار دهید، فیلتر بینایی را تنظیم کنید و ببینید صفحه چگونه به نظر می رسد.

این می تواند یک آزمایش عالی برای کمک به شما در تجسم چگونگی دستیابی به یک طرح باشد و از این جهت می توانید برای بهبود طراحی وب سایت خود قدم بردارید.

Color Review

Color Review یک برنامه است که با کمک ابزار swatch و eyedropper کار می کند که به شما در بررسی کنتراست رنگ کمک می کند.

همچنین می توانید از آن در مرورگر استفاده کنید.

برای نمونه ای از آنچه خواندن دشوار به نظر می رسد، رنگ های تصادفی را رسم کنید و ببینید که مراحل بهبود طراحی وب سایت شما تا کجا پیش رفته است.

Colors

ابزار Colors شامل 90 ترکیب جفت رنگ برای طراحی وب سایت در دسترس شما قرار داده است.

هر ترکیبی یک راهنما و نسبت اندازه را نشان می دهد، بنابراین با استفاده از این ابزار می توانید ببینید وب سایت شما چگونه به نظر می رسد و مراحل بهبود طراحی وب سایت شما تا کجا پیش رفته است.

اگر به دنبال ایجاد پالت های رنگی در دسترس هستید، ابزار Colors بهترین ابزاری است که می تواند به شما در این زمینه کمک کند.

هزینه طراحی سایت       طراحی سایت وردپرس      طراحی پورتال:: بازدید از این مطلب : 226
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : سه شنبه 14 بهمن 1399 | نظرات ()
نوشته شده توسط : احمد

 

برای بهبود طراحی وب سایت خود، چه روشی را در پیش گرفته اید؟ آیا می دانید که یکی از اصلی ترین موضوع ها برای بهبود طراحی سایت، شناسایی و استفاده از رنگ مناسب است؟

به شما پیشنهاد می کنیم که برای بهبود طراحی وب سایت خود، از رنگ های مناسب و قابل دسترسی برای همه استفاده کنید.

آیا می دانید بیش از 4 درصد از جمعیت نابینایان هستند؟ تغییرات مختلفی از نابینایی رنگ و سایر اختلالات بینایی می تواند بر خوانایی و قابلیت استفاده وب سایت شما تاثیر بگذارد.

این مهم است که شما اطمینان حاصل کنید که طراحی شما برای همه کاربران قابل دسترسی است و مهم نیست که رنگ آن ها را چگونه ببینند بلکه باید بتوانند به راحتی مقاله شما را مطالعه و وب سایت شما را بررسی کنند.

قابلیت دسترسی چیست؟

در اینجا چندین کنترل و استاندارد دسترسی به هنگام طراحی وب سایت وجود دارد که هدف کلی آن ها ارائه یک طراحی وب سایت و بهبود طراحی وب سایت است که هر کاربر می تواند با سهولت آن را درک کند.

نگرانی های دسترسی از هر چیز متفاوت است می توان به صدا، ناوبری و بازخورد، خصوصیات متن و رنگ اشاره کرد.

تغییرات مختلفی از جمله اختلالات بینایی، از جمله نابینایی رنگ، نگرانی اصلی در مورد یک رسانه بصری، مانند وب سایت است.

براساس آگاهی از رنگ کور، 1 در 12 مرد و 1 از 200 زن در سراسر جهان از نوعی نقص بینایی رنگ برخوردار هستند.

دستورالعمل ها و استانداردهای دسترسی برای بهبود طراحی وب سایت

هنگام صحبت از رنگ و دسترسی، نگرانی اصلی، تضاد بین رنگ های یک سایت است.

این شامل تضاد رنگ ها در پیش زمینه و پس زمینه، تضاد رنگ ها برای متن (از جمله نوع فونت و اندازه) و تقابل رنگ برای همه عناصر رابط کاربری است.

سندی وجود دارد که بهترین شیوه های دسترسی به وب از جمله رنگ را شرح می دهد. دستورالعمل های دسترسی در WCAG نسخه 2.1 ارائه شده است و همه موارد مورد نیاز برای دستیابی بیشتر به یک وب سایت را در بر می گیرد.

در اینجا می توانید اطلاعات بیشتری در مورد این دستورالعمل ها کسب کنید.

 

دسترسی به رنگ بهترین شیوه ها

 • تضاد کافی بین پیش زمینه و پیش زمینه ایجاد کنید. این مربوط به عناصر از هر نوع مربوط به یکدیگر است.
 • برای انتقال اطلاعات از رنگ و چیز دیگری استفاده کنید.
 • اطمینان حاصل کنید که عناصر تعاملی، ناوبری و منوی سایت به راحتی قابل شناسایی هستند.
 • اطمینان حاصل کنید که برچسب های فرم دارای رنگی به خصوص هستند که خواندن آن آسان است.
 • متن و عناصر تعاملی باید نسبت کنتراست حداقل 4.5 به 1 داشته باشند.

10 ابزار دستیابی به رنگ برای بهبود طراحی وب سایت

ابزارهای بسیار خوبی در دسترس هستند که به شما کمک می کنند همه چیز را از کنتراست با ترکیب رنگ گرفته تا ساخت پالت که تا حد امکان در دسترس است بررسی کنید.

در اینجا چند مورد به ابزارهای مخصوص بهبود طراحی وب سایت از طریق شناسایی و دسترسی به رنگ ها را به شما معرفی خواهیم کرد.

WebAIM Color Contrast Checker

WebAIM Color Contrast Checker بین کنتراست بین رنگ های پیش زمینه و پیش زمینه را بررسی می کند و با نسبت 4.5: 1 یا بالاتر برای شما هدف می گیرد.

Colorable

تست های رنگی با استفاده از تفاوت درخشش در تضاد هستند که باعث می شود هر رنگ قابل تشخیص باشد. بیشتر از رنگ پایه استفاده می کند بلکه باعث درخشندگی و اشیا اطراف می شود و با استفاده از این ابزار، شما می توانید به راحتی جهت بهبود طراحی وب سایت خود قدم بردارید.

 

     قیمت طراحی سایت

Color Safe

Color Safe به شما کمک می کند بر اساس دستورالعمل های WCAG پالت های رنگی در دسترس ایجاد کنید.

این پالت ها اطمینان حاصل می کنند که از خواندن بهینه از نسبت های مناسب زمینه و کنتراست استفاده می کنید و به شما در بهبود طراحی وب سایت، کمک شایانی می کند.

Web Accessibility Guidelines

Web Accessibility Guidelines دارای کنتراست رنگی است که رنگ های مختلفی را در زمینه های مختلف نشان می دهد که خواندن مطالب را برای کاربران شما آسان تر می کند.

برای ایجاد گزینه های پس زمینه و متن واضح و قابل فهم از آن جهت بهبود طراحی وب سایت می توانید از این ابزار استفاده کنید.

Stark

Stark یک افزونه Adobe XD و Sketch است که می توانید هنگام کار روی طرح ها، از قابلیت آزمایش آن استفاده کنید.

با استفاده از این پلاگین / افزونه، می توانید به راحتی کنتراست را امتحان کنید، یک شبیه سازی کوری رنگ را اجرا کنید یا حتی برای بهبود از پیشنهادات رنگی استفاده کنید تا جهت بهبود طراحی وب سایت خود، قدم بردارید.

Colors for All

Colors for All نمودار بصری رنگی در یک شبکه است که پینگ های ترکیبی را که مطابق با استانداردهای WCAG هستند نشان می دهد و می تواند در جهت بهبود طراحی وب سایت شما، کمک بسیار زیادی کند.

Color Blind Web Page Filter

Color Blind Web Page Filter به شما امکان می دهد یک آدرس اینترنتی (URL) را در آن قرار دهید، فیلتر بینایی را تنظیم کنید و ببینید صفحه چگونه به نظر می رسد.

این می تواند یک آزمایش عالی برای کمک به شما در تجسم چگونگی دستیابی به یک طرح باشد و از این جهت می توانید برای بهبود طراحی وب سایت خود قدم بردارید.

Color Review

Color Review یک برنامه است که با کمک ابزار swatch و eyedropper کار می کند که به شما در بررسی کنتراست رنگ کمک می کند.

همچنین می توانید از آن در مرورگر استفاده کنید.

برای نمونه ای از آنچه خواندن دشوار به نظر می رسد، رنگ های تصادفی را رسم کنید و ببینید که مراحل بهبود طراحی وب سایت شما تا کجا پیش رفته است.

Colors

ابزار Colors شامل 90 ترکیب جفت رنگ برای طراحی وب سایت در دسترس شما قرار داده است.

هر ترکیبی یک راهنما و نسبت اندازه را نشان می دهد، بنابراین با استفاده از این ابزار می توانید ببینید وب سایت شما چگونه به نظر می رسد و مراحل بهبود طراحی وب سایت شما تا کجا پیش رفته است.

اگر به دنبال ایجاد پالت های رنگی در دسترس هستید، ابزار Colors بهترین ابزاری است که می تواند به شما در این زمینه کمک کند.

هزینه طراحی سایت       طراحی سایت وردپرس      طراحی پورتال:: بازدید از این مطلب : 209
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : سه شنبه 14 بهمن 1399 | نظرات ()
نوشته شده توسط : احمد

 

در دهه 1960 یک مهندس ارشد آمریکایی اصل KISS را ابداع کرد و در همان زمان این اصل به اصل طراحی سیستم های امنیت فیزیکی معروف شد. این اصل در ترجمه لفظی به این شکل بیان می شود “ساده بودن بهترین کاربرد را در سیستم ها دارد”.

به طور خلاصه اصل KISS از مفهوم سادگی استقبال می کند و بیان می کند که اکثر سیستم ها درصورتی که ساده تر باشند و نه پیچیده تر، بهترین عملکرد را دارند. این اصل در سیستم های مختلف کاربرد دارد و در نتیجه وقتی صحبت از سیستم های امنیت فیزیکی می شود، این مفهوم می تواند یک عنصر اساسی در موفقیت کلی آنها به حساب آید.

 محیط های کاری امن

سالها تلاش در بهبود عملکرد صنعت امنیت نیاز به یک محیط امن را در برابر میل به فناوری مناسب برای کاربران قرار داده است. با این حال ، یافتن یک راه حل مناسب و مفید بین این دو اغلب دست نیافتنی به نظر می رسد. اعتقاد عمومی بین کارشناسان امنیت بر این است که شما می توانید همزمان با دستیابی به امنیت بالا ، طراحی و راحتی عملیاتی را نیز در سیستم های خود داشته باشید اما در عمل بسیاری از سیستم ها راحتی را قربانی امنیت بالای یک فضا می کنند.

یکی از کارشناسان خبره در حوزه امنیت در این باره  می گوید: “اگر درک درستی از خطرات مربوط به امنیت و تأثیر جداگانه و یا جمعی آنها بر اهداف اصلی سازمان وجود داشته باشد ، می توان به یک قطعیت برای طراحی بهینه سیستم های امنیتی رسید. من معتقد نیستم که راحتی و امنیت بالا باید در مقابل یکدیگر قرار گیرند. به عبارتی دقیق تر شما می توانید همزمان با دستیابی به امنیت بالا ، طراحی و راحتی عملیاتی را نیز در اختیار خود داشته باشید.”

اهمیت کنترل دسترسی ایمن

گفتیم که اصل مهم در سیستم های امنیتی این است که علاوه بر بالا بردن امنیت یک فضا میزان راحتی و دسترسی پذیری افراد را نیز بالا ببرد. متاسفانه پیش فرض عمومی میان خبره های صنعت امنیت بر این است که برای امنیت واقعی سازمان ها و فضاها ، دسترسی به آنها را باید سخت و دشوار کرد. بنابراین ، از نظر ماهیت ، کنترل دسترسی به گونه ای محدود طراحی شده است که فقط کارکنان مجاز و بازدیدکنندگان اجازه دسترسی به امکانات یا سایر مناطق امن را در داخل یک فضای امنیتی داشته باشند. کاملا واضح هست که این موضوع بلافاصله راحتی را با امنیت مغایرت می دهد.

اکثر مردم محدودیت ورودی کنترل شده را با استفاده از کارت یا بیومتریک تحمل می کنند زیرا نیاز به امنیت را درک می کنند. اما هنگامی که این فناوری مانع از آن می شود که کارکنان در طول یک روز کاری آزادانه در محیط کار خود تردد کنند ، یا وقتی این سیستم ها بازدید کنندگان و فروشندگان بالقوه را از ورود یک تجربه مثبت به ساختمان باز می دارند ، تحمل عمومی نسبت به سیستم های امنیتی کمتر می شود. همین موضوع باعث می شود که بازخورد منفی در مقابل صنعت امنیت به طور کلی برای افراد بوجود آید.

 افزایش امنیت شرکت

مشاوران و مدیران امنیتی همگی تأکید می کنند که درک تهدیدات و سطح ریسک های یک سازمان به احتمال زیاد زیرساخت ها و رویکردهای امنیتی فیزیکی آنها را مشخص می کند. تمام فناوری های دنیا اگر توسط کسانی که انتظار دارند از آن استفاده کنند پذیرفته نشده باشد و با فرهنگ سازمان متناسب نباشد ، بی فایده است.

وقتی کارمندان و مشتریان در مورد اینکه واقعاً امنیت چیست آموزش ببینند، می فهمند که راحتی خود را از دست نمی دهند ، در حال جابجایی آزادانه هستند ومی توانند از نقطه A به نقطه B به راحتی تردد کنند.

داده ها و اطلاعات همگرا گزینه های جدید دسترسی را شکل می دهند. مهاجرت سیستم های کنترل دسترسی فیزیکی به یک سیستم عامل شبکه محور، یک تغییر  بزرگ برای فناوری های امنیتی است.

مهاجرت سیستم های کنترل دسترسی فیزیکی به یک بستر شبکه محور، یک تغییر دهنده برای گزینه های نو ظهور فناوری امنیتی بوده است. گسترش اینترنت اشیا (IoT) ، دستگاه های ارتباط نزدیک در زمینه انرژی مجهز به فناوری بلوتوث و انفجار سیستم های اطلاعاتی همگرا و همچنین ابزارهای مدیریت هوشمند هویت که اکنون کنترل دسترسی را هدایت می کنند، از جمله مواردی است که راحتی کارکنان و بازدیدکنندگان را تسهیل کرده است.

امنیت فیزیکیبیشتر بخوانید:   هایک ویژن    نصب دوربین مدار بسته     تی وی تی   قیمت دوربین مداربسته

نحوه برآوردن نکات امنیتی در بدو ورود

در حالی که مدیران امنیتی با ارائه حداکثر سطح امنیت ممکن امکانات خود را محدود می کنند ، همیشه عنصر انسانی در فضاهای امنیتی وجود دارد که باید راحتی عملکرد آنها نیز در نظر گرفته شود. اما آیا تلاش برای راحتی مردم و بهبود عملکرد سیستم امنیتی افزایش هزینه ها را به همراه دارد؟

آیا همه این راحتی ها و انگیزه ارائه یک تجربه امنیتی مثبت باعث کاهش سطح کلی امنیت یک سازمان نمی شود؟ اگر چنین است ، چگونه می توانیم همان تجربه مثبت از جمله سرعت ورود را ادامه دهیم – ضمن اینکه کاهش خطر و پیشگیری از تهدید را بهبود ببخشیم؟

استقرار دوربین های فیلمبرداری ، سنسورها

برخی از سازمان ها از دوربین ها یا سنسورهای نظارت تصویری برای کمک به شناسایی خطرات امنیتی پس از بروز حادثه یا باز ماندن درب های ورودی برای مدت طولانی تر از قوانین کلی سیستم امنیتی استفاده می کنند. این روش در مواردی که امکانات برای بهینه سازی توان مصرفی و حفظ تجربه مثبت برای کارکنان و بازدید کنندگان کافی باشد، یک گزینه بسیار مناسب است.

کارکنان امنیتی که بر روی فیدهای ویدئویی نظارت دارند می توانند مدیریت امنیت یک فضا را رصد کنند تا بتوان اقدامات لازم را در اسرع وقت انجام داد – اما چنین سیستم هایی در بهترین حالت یک راه حل واکنشی هستند. این امر مانع ورود افراد غیرمجاز نمی شود بلکه ورود غیر مجاز را اطلاع رسانی می کند و بنابراین یک راه حل کاملاً مطمئن به حساب نمی آید.

محافظت از محیط

بنابراین ، اولین قدم مهم برای تعیین آنچه درست است در هر نقطه ورودی داخل و اطراف محیط است. به یاد داشته باشید که راحتی مساوی با کاهش توان عملیاتی نیست. راحتی، سهولت ورود هر فردی است که از آستانه یک فضای حفاظت شده عبور می کند ، در حالی که توان عملیاتی مربوط به سرعتی است که بسیاری از افراد می توانند به امکانات محیط دسترسی پیدا کنند.:: بازدید از این مطلب : 58
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : سه شنبه 14 بهمن 1399 | نظرات ()
نوشته شده توسط : احمد

 

روند طراحی سایت دائما در حال تغییر است و در سال 2020، قرار است که شاهد امکانات بی پایانی در حوزه طراحی وب باشیم که طراحان با حوصله و تفریحی اقدام به طراحی وب می کنند و روندهای جدیدی را در دنیای وب خلق می کنند.

طراحان وب امروزی، سبک های قبلی را دوباره اختراع می کنند و بی وقفه با تکنیک های جدید آن را مورد آزمایش قرار می دهند.

در این زمان، برخی از سبک های محبوب وجود دارد که به تازگی از بین نمی روند، مانند طراحی وب مینیمالیسم همیشه بوده است و در حال حاضر نیز به تازگی در صنعت طراحی وب مد شده است.

به نظر شما حوزه طراحی وب در سال 2020 چه روندهایی را طی می کند؟

اگر می خواهید جدیدترین روندها را زودتر از برنامه نویسان و طراحان وب تشخیص دهید، باید گفت که شما به متخصصان این کار احتیاج دارید.

ما از برخی از طراحان برتر در انجمن “طراحی 99” پرسیدیم که روند طراحی وب در سال 2020 را چه می بینند.

براساس دانش آن ها، برای شما مقاله ای را ایجاد کرده ایم تا با مطالعه کردن آن بتوانید روند طراحی وب در سال 2020 را پیش بینی کنید و بتوانید از این بازار، کسب درآمد داشته باشید 
 

 1. حالت تاریک

طراحی وب در سال 2020طراحی وب در حالت تاریک نه تنها فوق العاده مدرن به نظر می رسد، بلکه از نظر چشم نیز به آسانی قابل مشاهده است و باعث می شوند رنگ ها و عناصر طراحی پر رنگ شوند و از دید مخاطب، نگاه جذاب تری به سایت شما داشته باشد.

بعضی اوقات، از نظر بصری خیره کننده ترین روند طراحی وب، شروع های عملی دارند.

حالت تاریک برای صفحه نمایش OLED بهتر است که باعث می شود صرفه جویی در مصرف انرژی و افزایش طول عمر صفحه نمایش در پیش بگیرد اما این ابزار نمی تواند مانع از نگاه خوب آن ها شود.

پس زمینه های تیره باعث بهبود دید رنگ سایت می شود و کاربر به رضایت حداکثری خواهد رسید.

به طور هم زمان، زیبایی شناسی طراحی وب با رنگ حالت تاریک کاملا با سایر روندهای طراحی شایع در سال 2020 متناسب است که شامل طرح های رنگی تیره و روحیه ای همراه با رنگ های درخشان و همچنین سایبرپانک و سبک های دیستوپیایی اما تاریک است.

 1. ناقص

عناصر طراحی ناقص و دست ساز، احساسات و انسانیت را به وب سایت ها تزریق می کنند که به نظر می رسد کاربران پس از دیدن گرافیک های کامل و در عین حال غیر شخصی، بر طراحی وب در سال ها تسلط دارند. در سال 2020، با افزودن برخی واقعیت های دستی، طراحی وب را به بازدید کنندگان جان تازه و جذابی را می بخشد.

در واقع، چه کسی نمی تواند این روزها کمی از مثبت دیگری استفاده کند. آیکون های منحصر به فرد و شیک و دستی و سایر عناصر شخصیت برند شما را نشان می دهد و از رقبای خود ایستادگی می کند.

در حقیقت، این روند سرکش گرانه تقریبا مخالف روند طراحی های تخت با پیکسل کامل است، بنابراین لبه های خراشیده و شکل های باز خود را لعاب کنید تا نشان دهید که مارک شما انسانی و با کیفیت است و به این صورت می توانید از طریق طراحی وب با حالت ناقص، نگاه مخاطبین را به سمت سایت خود جذب کنید.

این نمادهای دست ساز یا تصاویر دست ساز، در سال 2020 خواهیم دید که طراحان بیشتری در طراحی وب خود، المان ها و عناصر با ظاهری آشفتگی را به سایت ها اضافه می کنند.

 1. عناصر سه بعدی همه جانبه

طراحی وب در ایرانتصاویر سه بعدی، همیشه مردم را خوشحال کرده است.

آنچه این روند را عقب نگه می داشت، فناوری و قیمت قبلی گران قیمت آن بود. اما همانطور که استودیو Pinch توضیح می دهد، اکنون این فناوری در مکانی است که می توانید بدون تجهیزات طراحی وب خود را به راحتی سه بعدی انجام دهید و نگاه کاربران را به سایت خود جذب کنید.

تا زمانی که VR تبدیل به جریان اصلی و برای کاربران اینترنتی دنیا مقرون به صرفه تر شود، تصاویر سه بعدی بیش از حد واقع بینانه که اغلب کل صفحه را می گیرد بهترین روش برای ایجاد یک تجربه همه جانبه برای سایت شما است.

این مزیت فقط برای طراحی وب تصویری نیست، بلکه برای UX نیز طراحی سه بعدی تعاملی کاربران را به ماندن طولانی تر ترغیب می کند.

با آشکار ساختن سال 2020، انتظار می رود که طراحی های وب همه جانبه سه بعدی را مشاهده کنید که کاربران را به سمت فضای داخلی دیجیتال و واقعیت بیندازند و به دنیای جدید طراحی وب باید سلام کرد.

 1. سایه ها، لایه ها و عناصر شناور نرم

این روند همه چیز در ایجاد عمق یک سایت است. مانند یک طراحی وب سه بعدی، حتما نیاز نیست تا از بالا و هدینگ صفحه شروع به تنظیم کنید بلکه سایه های نرم و عناصر شناور باعث افزایش علاقه و عمق کاربر به سایت شما می شود و به صفحه وب شما یک نورایی خاص سه بعدی می دهد.

انداختن سایت ها و لایه ها صرفا برای گرافیک نیست بلکه شما می توانید از آن در طراحی سایت و تنظیم متون و المان های سایت نیز استفاده کنید که طراحی وب شما را بسیار جذاب نشان می دهد.

با استفاده از اصول طراحی مواد یک قدم جلوتر از طراحانی هستید که می توانند کمی عمق بیشتری را به طرح های دو بعدی با سایه های نرم و عناصر لایه بندی در بالای یکدیگر برای عمق طراحی سایت، استفاده کنند.

اگر می خواهید تا در روند طراحی وب در سال 2020 شناور باشید، به شما پیشنهاد می کنیم حتما این موضوع را جدی بگیرد و دیگر زمان سایت ها با طراحی وب ساده و ناکارآمد، سرآمده و کمتر کسی حاضر است چنین سایتی را سفارش دهد تا آن را به مشتریان خود نشان دهد.

شما با طراحی سایت همراه با سایه ها و لایه های منظم، در واقع اعتباری به کسب و کار خود بخشیده اید که باعث می شود نگاه مخاطبین و مشتریان شما به سمت سایت شما سوق داده شود.

 

      قیمت طراحی سایت

 1. مخلوط عکاسی با گرافیک

طراحی سایت سادهبا مخلوط کردن گرافیک های اصلی در بالای عکس های واقعی، تصویری به یاد ماندنی را در ذهن مخاطب ایجاد می کنید که باعث می شود خلاقیت شما کارآمد باشد و از نگاه مخاطب، یک مسئله خارق العاده را خلق کرده باشید.

این روند کولاژ مانند یک روند همه کاره است و شما می توانید از آن برای افزودن زیبایی و جذابیت خاصی استفاده کنید به جای این که عکس محصول پررنگ باشد یا می توانید از ویژگی های جدی تر آن برای ارتباط بهتر با مفاهیم پیچیده یا انتزاعی مانند فناوری های به خصوص استفاده کنید.

برای استفاده بیشتر از انعطاف پذیری این روند در سال 2020 برای طراحی وب، حتما سبک تصاویر و گرافیک ها با شخصیت برند شما مطابقت داشته باشد.

نسبت به تفسیر سخنان مردم درباره سایت شما، عکس ها و گرافیک های صورت گرفته بر روی سایت شما، می تواند تغییر پیدا کند و از این جهت احترامی به مخاطبین خود گذاشته اید که یعنی سایت شما انتقاد پذیر است.

طراحی سایت تهران      طراحی سایت اختصاصی

 1. فریم سالید با فضای سفید

طرح های کامل مدتی است که در طراحی وب گرایش دارند.

اکنون، برای روند طراحی وب، بسیاری از طراحان سایت از فضای سفید سایت به درستی استفاده می کنند و در سال 2020 باعث شده تا این نگاه در ذهن مخاطب بسیار جذاب و خاص باشد.

در سال 2020، ما قاب های گسترده ای از فضای سفید را خواهیم دید که طراحی وب ساختار کاملی را ارائه می دهد. قاب بندی با اجازه دادن به هر عنصر در صفحه، فضای زیادی را به وجود می آورد، فریم و پایه مناسب برای درخشش تصویری را ایجاد می کند و فریم های منظم و مرتب شده در اطراف وب سایت ها یک حس رضایت بخش را ایجاد می کنند و به اولویت بندی و جدا کردن بخش های مختلف یک صفحه کمک می کنند.

 1. طرح های رنگی و درخشان

در حالی که به سال 2020 می رویم، شاهد جفت شدن رنگ های مختلفی خواهیم بود که از لحاظ استراتژیکی برای پرش از طراحی صفحه از یک صفحه دیگر استفاده می شود.

طراحی وب با استفاده از رنگ های درخشان و تاریک و رنگ های بسیار اشباع در ترکیب با سایه های تیره تر و خاموش، پررنگ تر از قبل می شود تا به این طرح ها جلوه ای تازه و جذاب ببخشید.

در سال 2020، طرح های رنگی جذاب نقش اساسی در طراحی وب خواهند داشت.
با روند طراحی وب مانند مینیمالیسم شدید و حالت تاریک در حال ظهور، رنگ های درخشان واقعا جذاب هستند و در نگاه کاربران می درخشند.

 1. ناوبری مینیمالیستی

طراحی سایت مینیمالیسموقتی صحبت از  طراحی مینیمالیسم می شود، فکر نکنید که کار سختی در انتظار شما است، زیرا از آن چه که فکر می کنید، بسیار ساده تر خواهد بود و از آن جا که عناصر کمتری برای طراحی وب به صورت مینیمالیسم وجود دارد، شما باید همان سطح کارایی (شاید حتی بهتر) رابط کمتری نیز داشته باشید.

برای تعادل زیبایی شناسی با کارایی، طراحی وب مینیمالیستی با استفاده از فضا، تصاویر خیره کننده، تایپوگرافی چشمگیر و تمرکز کلی روی خود محتوا بگذارید و با انجام دادن همین کارهای ساده، در واقع شما مطیع طراحی مینیمالیسم بوده اید.

ما این تکنیک ها را ستون های مینیمالیسم می نامیم، و در زیر هفت مورد مفید را بر اساس تجربیات ما در ساخت و قدردانی از وب سایت ها ذکر کرده ایم. جای تعجب نیست که امروزه مینیمالیسم در حال تبدیل شدن به یک سبک محبوب است – این به طور مستقیم با بسیاری از گرایش های طراحی مدرن وب ارتباط دارد، که شما نیز در زیر می شناسید.

با ظهور دستگاه های پوشیدنی مانند ساعت های هوشمند، به طور کلی طراحی وب نقش کم رنگ تری را در این حوزه دارد.

با ایجاد طراحی ناوبری مینیمالیستی، در واقع کار کردن با سایت را برای کاربر بسیار آسان می کنید و کاربر بدون هیچ مشکلی می تواند در صفحه های سایت شما جا به جا شود بدون اینکه نیاز باشد تا از آخرین تکنیک های طراحی وب برای سایت خود استفاده کنید.

در عین حال، تصاویر اهمیت بیشتری پیدا می کنند و عکس ها و فیلم ها در مقیاس بزرگ شانس شما برای تحت تاثیر قرار دادن کاربران افزایش می دهد در حالی که طبق پیش بینی های صورت گرفته، قرار است نقش متن در طراحی وب و استفاده در سایت، کمتر شود.

با داشتن متن کمتر در صفحه، تصاویر بزرگ به پیش زمینه کشیده می شوند و تمرکز اصلی ترکیب را نشان می دهند. از آنجا که تصویر توجه کاربر را به خود جلب می کند، اطمینان حاصل کنید که ارزش آن را دارد و کاربران می توانند به راحتی به محتوای سایت دسترسی داشته باشند و اینطور نباشد که حال با وجود تصاویر فکر کنید تمامی کار را به درستی انجام داده اید.:: بازدید از این مطلب : 64
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : سه شنبه 14 بهمن 1399 | نظرات ()